Minimalistyczny dom według HOLA Design z nagrodą

Minimalistyczny dom według HOLA Design z nagrodą

Projekt polskiej pracowni HOLA Design zwyciężył w prestiżowym konkursie architektonicznym The International Design & Architecture Awards 2017. Dom zaprojektowany dla pięcioosobowej rodziny okazał się najlepszą realizacją w kategorii Living Space – Europe. Ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród odbyło się 22 września 2017 w Londynie, w hotelu Dorchester.


Hola Design

Prestiżowa międzynarodowa nagroda The International Design & Architecture Awards 2017 trafiła do polskiej pracowni HOLA Design, prowadzonej przez Monikę i Adama Bronikowskich. Konkurs zorganizował wiodący brytyjski magazyn wnętrzarski: „design et al”. Na wyselekcjonowane projekty, które otrzymały nominację do konkursu, głosowali internauci. O zwycięstwie w poszczególnych kategoriach decydowała liczba oddanych głosów. 


Hola Design

Zwycięska realizacja to nowoczesny dom z otwartym dwukondygnacyjnym salonem zaprojektowany dla pięcioosobowej rodziny. Wnętrze domu oparte jest na przemyślanym układzie funkcjonalnym, w którym parter pełni rolę strefy dziennej, a na górze ulokowane zostały klimatyczne sypialnie.


Hola Design

Właściciele są zwolennikami nowoczesnych i prostych wnętrz. Marzyli o domu, który tworzyłby czystą przestrzeń do wypoczynku. Całość miała być praktycznym miejscem dla mieszkańców, strefą gdzie wraz z przyjaciółmi mogą wygodnie spotkać się niezależnie czy wybiorą salon, jadalnię czy kuchnię. Zgodnie ze wskazówkami inwestorów, dom miał nie przytłaczać, nie onieśmielać i nie epatować.


hola Design

Przestrzeń podzielono na dwie strefy różniące się częściowo klimatem – cieplejszą i bardziej przytulną górę z sypialniami oraz chłodniejsze w odbiorze, ale bardziej spektakularne przestrzenie parteru. W każdej z części wyodrębniono sporo miejsca do siedzenia. Duże przeszklenia otwierają dom na nieduży, ale starannie zaplanowany ogród.


hola Design

Rodzinna przestrzeń

Projekt wnętrz: HOLA Design

Realizacja: 2016

foto: Yassen Hristov


hola Design

Projekty pracowni HOLA Design w konkursie The International Design & Architecture Awards 2017 były nominowane w czterech kategoriach. Oprócz zwycięskiej realizacji w kategorii Living Space – Europe, HOLA Design otrzymała nominacje w kategoriach: sypialnia (Bedroom), apartament/penthouse w mieście (City Space apartment/penthouse) oraz górska chata (Ski Chalet).


Enklawa w chmurach. proj. HOLA Design

Enklawa w chmurach. proj. HOLA Design

Górska chata. proj. HOLA Design

Górska chata. proj. HOLA Design

Sprawdź również: Potęga prostoty


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!