Potęga prostoty

Potęga prostoty

Projekt pracowni 81.waw.pl to mieszkanie utrzymane w bieli, ocieplone drewnem. Na pozór ascetyczne wnętrze o prostych formach kryje w sobie olbrzymią moc. Nieskrępowana elegancja, harmonia, przytulność, wysmakowany minimalizm i funkcjonalizm obecne są w każdym zakątku.

 

mnimalizm we wnetrzach, 81.waw.pl

Strefa dzienna

Parter to otwarta przestrzeń, podzielona wizualnie drewnianymi blokami. Wejście do apartamentu prowadzi bezpośrednio do salonu z białym monolitycznym kominkiem i czarnym zagłębieniem w ścianie na drewno. Po prawej stronie od kominka ukryto szafki, tak aby jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń.


mnimalizm we wnetrzach, 81.waw.pl
mnimalizm we wnetrzach, 81.waw.pl

Po prawej stronie od wejścia znajduje się łazienka dla gości umieszczona w drewnianym bloku oraz wejście do garderoby. Centralna część wypoczynkowa, ze znajdującą się pomiędzy oknami drewnianą zabudową na sprzęty kina domowego, została oddalona od wejścia, ale pozostaje w zasięgu wzroku. Duża narożna kanapa oddziela część wypoczynkową od jadalni. Szare dodatki w postaci kanapy, foteli i krzeseł wprowadzają do przestrzeni kolorystyczny ład i stonowanie. Białe firany, sięgające do podłogi chronią prywatność domowników i dobrze przepuszczają światło, zapewniając optymalne naświetlenie pomieszczenia. Czarne obramowania na białej ścianie przy kominku oraz na drewnianych blokach podkreślają kontury wnętrza. W salonie i jadalni dominuje biel ścian i sufitów, a podłogę pokryto białymi wielkoformatowymi płytkami.


mnimalizm we wnetrzach, 81.waw.pl

Drewno wtopione w biel

Kuchnia została oddzielona od strefy wypoczynkowej drewnianą podłogą i sufitem. Pomieszczenie w drewnianej zabudowie ukryto w zagłębieniu. Kuchnię wyposażono w biały blat, który spełnia również funkcję stołu. Biegnie on równolegle do drewnianego stołu w jadalni. W ten sposób zapewniono ciągłość kompozycyjną pomiędzy tymi strefami. Architektom zależało na tym, aby na parterze biel komponowała się z drewnem, lecz z drugiej strony, by te dwie dominanty były do siebie w opozycji i wytyczały granice części wypoczynkowej i kuchni.


minimalizm w kuchni
minimalizm, prostota, biel i drewno w mieszkaniu

Ażurowe schody

Bardzo charakterystycznym elementem wnętrza są kręcone schody, wijące się ku górze niczym biała wstęga. Najwyższy ich stopień został przeszklony, tak aby dodatkowo wpuścić więcej światła ze świetlika znajdującego się nad nimi. Ażurowa barierka dodaje lekkości i sprawia, że duża konstrukcja nie przytłacza wnętrza. Podłoga pod schodami to kamienna mozaika, w której zostały zatopione białe płyty.


minimalizm, prostota, biel i drewno w mieszkaniu

Przestrzeń prywatna

Specyfika górnej części domu świadczy o tym, że jest to przestrzeń intymna, z przeznaczeniem tylko dla domowników. Dwie sypialnie – dla dorosłych i dla dziecka, utrzymano w bieli przeplatającej się z jasnym drewnem i elementami szarości. Przeszkleniami, które są charakterystycznym elementem projektów pracowni 81.waw.pl, oddzielono łazienki od sypialni.


przeszklenia w mieszkaniu
przeszklenia w mieszkaniu
przeszklenia w mieszkaniu

Sypialnia dla dorosłych współgra z pokojem kąpielowym poprzez zastosowanie efektu lustrzanego odbicia tych pomieszczeń. Biały element na suficie to świecący sufit napinany, który w dzień tworzy jedność ze ścianą, a w nocy daje klimatyczne oświetlenie. Za umywalką znajduje się ukryta toaleta oraz prysznic.


łazienka w drewnie

Projekt wnetrza: 81.waw.pl/  Anna Paszkowska- Grudziąż,  Rafał Grudziąż 

Realizacja: 2017

Zdjęcia: budzik studio


Sprawdź także: Stranger things od pracowni Plasterlina


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!