Nowoczesna interpretacja polskiej tradycji

Nowoczesna interpretacja polskiej tradycji

Projekt wnętrz Domu Made in Poland to koncepcja BXB studio. Założenie ma łączyć elementy tradycyjnego polskiego budownictwa z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Cechą charakterystyczną projektu jest użycie cegły oraz jasnego drewna, które odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przestrzeni i funkcjonalności domu. 

Tradycyjne inspiracje 

Projekt "Dom Made in Poland" ma harmonijnie łączyć elementy tradycyjnego polskiego budownictwa z rozwiązaniami, takimi jak surowe drewno i cegła, które będą charakterystyczne dla tego obiektu. Cegła w ciepłym, czerwonym odcieniu ozdobi dolne partie ścian w salonie, przechodząc płynnie w subtelny ażur pod sufitem. To połączenie, w zestawieniu z organicznymi formami oświetlenia, ma stworzyć wyjątkowy wizualny akcent. Oświetlenie o nieregularnych kształtach będzie dodatkowo podkreślać wysokość i otwartość wnętrza, dodając mu niecodziennego charakteru. Ponadto, przesunięcia wewnętrznych paneli drewnianych będą nawiązywać do łupka użytego na elewacji, co jeszcze bardziej wzbogaci teksturę wnętrza.

Ciepłe wnętrza

Wnętrze domu zostało zaprojektowane z myślą o płynnym przejściu między strefami życia codziennego. Salon, kuchnia i jadalnia będą połączone w jedną otwartą przestrzeń, co będzie sprzyjać interakcji i integracji mieszkańców. Kontynuując temat spójności materiałowej, taras zostanie wykończony w jasnym drewnie i stanie się naturalnym przedłużeniem przestrzeni dziennych. Duże powierzchnie przeszkleń posłużą jako minimalna bariera, efektywnie integrując taras z resztą domu, co sprawi, że całość będzie tworzyła jednolitą, harmonijną przestrzeń.

Made in Poland - metryczka projektu wnętrza

Projekt: BXB studio
Lokalizacja: Polska
Zespół: Bogusław Barnaś, Urszula Furmanik, Aleksandra Parchem, Katarzyna Trzepałka
Powierzchnia: ok. 300 m2
Źródło: www.bxbstudio.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!