Kolorowe mieszkanie na wynajem

Kolorowe mieszkanie na wynajem

Projekt nowoczesnego mieszkania o powierzchni 28 m², stworzony z myślą o długoterminowym wynajmie, udowadnia, że ograniczenia budżetowe nie muszą wykluczać stylu i funkcjonalności. Autorka projektu Ula Schönhofer, mając na uwadze potrzeby młodych najemców, zdecydowała się na optymalne rozwiązania przestrzenne oraz atrakcyjne, kontrastowe elementy wnętrza, które nadają charakteru całemu miejscu.

Kawalerka Ula Schönhofer

Uniwersalna przestrzeń

Mieszkanie zostało zaprojektowane z myślą o elastyczności i dostosowaniu do zmieniających się potrzeb młodej osoby, co odbija się w uniwersalnym, lecz wyróżniającym się designie. Inspiracją była potrzeba stworzenia otwartego i funkcjonalnego wnętrza, które jednocześnie będzie wyróżniać się na tle typowych, często monotonnych aranżacji dostępnych na rynku wynajmu. Stylowe, ale nie przesadzone wykończenie podkreśla uniwersalność mieszkania, idealnie pasującego zarówno dla studenta, jak i młodego profesjonalisty. Projekt pokazuje, jak strategiczne decyzje dotyczące układu i wyboru mebli mogą transformować ograniczoną przestrzeń w komfortowe i estetycznie przyciągające miejsce do życia.

kawałeka Ula Schönhofer
kawalerka Ula Schönhofer

Użyteczna przestrzeń

Mieszkanie zostało zaprojektowane tak, by maksymalizować użyteczność przestrzeni przy użyciu standardowych mebli i rozwiązań. Odrzucenie wanny na rzecz prysznica oraz stworzenie niewielkiej zabudowy gospodarczej z miejscem na pralkę i środki czystości zwiększyło funkcjonalność łazienki. W salonie głównym meblem jest rozkładana sofa. Przenośny system półek przy sofie oferuje elastyczność i możliwość adaptacji do indywidualnych potrzeb najemcy. "Projektując mieszkanie myślałam o młodej osobie, która potrzebuje elastycznej przestrzeni o otwartej funkcji, którą uzupełni według własnych potrzeb” - komentuje projektantka. 

kawalerka Ula Schönhofer
kawalerka Ula Schönhofer

Kolorowa przestrzeń 

Mieszkanie charakteryzuje się przemyślanym wykorzystaniem kontrastów kolorystycznych oraz geometrycznych wzorów, które ożywiają niewielką przestrzeń. Czarna kuchnia, mimo że niekonwencjonalna dla małego metrażu, stanowi kluczowy element aranżacji, przyciągając uwagę i dodając wnętrzu charakteru. Przedpokój zdobi szafa z dużymi lustrami i zielonymi frontami, dodająca przestrzeni głębi i światła. W łazience dominuje terakotowa podłoga, która wprowadza ciepło i harmonizuje z resztą mieszkania.

kawalerka Ula Schönhofer
kawalerka Ula Schönhofer

Kawalerka - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Ula Schönhofer
Lokalizacja: Gdańsk
Powierzchnia: 28 m2
Zdjęcia: Julia Michalczewska
Źródło: https://www.ulasch.com/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!