Od biura do domu jednorodzinnego

Od biura do domu jednorodzinnego

Projekt hiszpańskiej pracowni Zooco Estudio przekształcił dawne biura w dwupiętrowy dom mieszkalny. W projekcie zastosowano nietypowe formy geometryczne i dużo drewna. Dzięki temu wnętrze jest nowoczesne, przytulne i to w samym sercu Madrytu - las Salesas. 

Podział przestrzeni

W związku z ograniczoną powierzchnią użytkową strefa dzienna i nocna są obecne na obu kondygnacjach. Każda kondygnacja oferuje sypialnię z łazienką oraz przestronną przestrzeń otwartą. Projekt uwzględnia zastosowanie stolarki dębowej, która nie tylko definiuje strefy dzienne, ale również dyskretnie maskuje bardziej prywatne obszary nocne, zapewniając ciągłość materiałową i przestrzenną całego domu. W związku z tym we wnętrzu występują elementy drewniane pełne oraz ażurowe. Ciekawym zabiegiem jest połączenie przedsionka do toalety z wejściem do sypialni na parterze. Zapewne ze względu na ograniczoną powierzchnię. 

Charakter wnętrza

Wyeksponowane zostały belki i słupy stalowe podtrzymujące stropy, a piętra połączono stalowymi, podwieszonymi schodami. Nadaje to wnętrzu nieco industrialnego charakteru. Drewniana zabudowa całego mieszkania i miękkie linie ścian łagodzą nieco ten obraz. W celu wizualnego powiększenia przestrzeni w kuchni nad blatem oraz na drzwiach szafy zainstalowano lustra. Stylistycznie mimo industrialnych elementów, całość wpisuje się nieco w styl japandi. 

Konsekwentny projekt

Na piętrze pod dużymi oknami zorganizowano dwa miejsca do pracy. Cała przestrzeń piętra podzielona jest szklanymi przegrodami. Z jednej strony wydzielona jest sypialnia, a z drugiej taras. Również tutaj zastosowano elementy drewniane pełne i perforowane. Za jednym z pełnych elementów znajduje się łazienka wykończona niebiesko-szarą ceramiką. Także tutaj pojawia się miękka linia, która sprawia, że całe wnętrze jest jednolite. Pracownia Zooco pokazała już swoje wyczucie stylu w projekcie wnętrza Restauracji Muzeum Morza Kantabryjskiego w Santander.

Duplex in las Salesas - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Zooco Estudio
Lokalizacja: Madryt, Hiszpania
Zespół projektowy: Miguel Crespo Picot, Javier Guzmán Benito, Sixto Martín Martínez
Współpraca: María Larriba
Konstrukcja: NIMBO PROYECTOS SL
Realizacja: 2022
Zdjęcia: David Zarzoso
Źródło: www.zooco.es

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!