Funkcjonalne mieszkanie w Poznaniu od 3XB ARCHITEKCI

Funkcjonalne mieszkanie w Poznaniu od 3XB ARCHITEKCI

Mieszkanie w Poznaniu to projekt  dla  pary młodych ludzi, którzy cenią sobie dobry design, funkcjonalność oraz wygodę. Inwestorzy określając swoje oczekiwania dali nam wiele swobody a mimo to od razu udało nam się trafić w ich gusta co dało nam wiele satysfakcji.

Wspólnie wypracowane założenia były takie, by połączyć nowoczesne formy i materiały z wnętrzem funkcjonalnym i przytulnym. Zależało im także na przełamaniu wymarzonej stylistyki skandynawskiej ożywiającymi, kolorowymi akcentami.

Przestrzenie salonu, kuchni i jadalni zaaranżowane w jednym pomieszczeniu są wydzielone materiałowo dzięki czemu jasno czyta się ich odrębne funkcje. W salonie znajduje się wygodna sofa od Innovation Living zestawiona z fotelem Noti Mishell. Meble poprzez swoje ustawienie zapraszają by rozsiąść się przy kawie, lub filmie rzuconym z projektora na wysuwany z sufitu ekran. Strefa jadalni to okrągły delikatny stół na drewnianych nogach, rozsuwany w razie potrzeby na więcej miejsc dla gości,  oświetlony wiszącą białą kubełkową lampą. Pierwsze skrzypce w jadalni grają kolorowe krzesła Iker Mannequin w miękkiej malinowej tapicerce. Kuchnia jest niewielka ale dzięki wprowadzeniu wnęki w przylegającej szafie na zapasy – półka pełni przedłużenie blatu i jest dodatkową przestrzenią na ekspres do kawy, czajnik  oraz przestrzeń do przygotowywania napojów. Takie rozwiązanie pozwala na lepsze wykorzystanie blatu roboczego. Od strony salonu ten sam mebel pełni funkcję regału na gry planszowe, których fanami są nasi inwestorzy.

aranżacja mieszkania, aranżacja wnętrza

W kuchni i łazienkach zdecydowaliśmy się na użycie niekonwencjonalnych włoskich czarnych płytek z marmurkowym użyleniem. W łazienkach przybrały one formę heksagonów, które stanowiły ciekawy kontrast do bardziej standardowych dla skandynawskiego stylu biało-drewnianych elementów. W sypialni i gabinecie  zachowaliśmy stylistyczną spójność z salonem, stosując grafitowe ściany, drewno, szare tapicerki i minimalistyczne czarne lampy. Na ścianach z czasem ma pojawić się jeszcze więcej ulubionych plakatów oraz zdjęć z podróży.

Funkcjonalne mieszkanie w Poznaniu od 3XB ARCHITEKCI - metryczka projektu wnętrza

Autor: 3XB ARCHITEKCI
Zespół projektowy: Paula Banach. Filip Banach
Lokalizacja: Poznań
Realizacja: 2018
Metraż: 75m2

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!