Czeska chata z przytulnymi wnętrzami

Czeska chata z przytulnymi wnętrzami

W popularnej miejscowości wypoczynkowej i narciarskiej w pobliżu Harrachova, na granicy Gór Izerskich i Karkonoszy w Republice Czeskiej, stanęła klasyczna chata z nowoczesnymi wnętrza. Domek przeznaczony jest na wynajem oraz dla przyjaciół właścicieli. Za projektem stoją sami inwestorzy i ich rodzinna pracownia Projectica we współpracy z Denisa Strmiskova Studio. 

Tradycyjna chata 

Chata na szczycie czeskich gór jest niemal identyczną kopią swojego historycznego pierwowzoru - rodzinnej chaty, w której właściciele kiedyś mieszkali. Przy jego budowie przestrzegano tradycyjnych praktyk architektury izerskiej. Wszystkie drewniane elementy są wykonane na zamówienie, dach jest pokryty gontem z Jesenic, a funkcjonalne okna z podwójnymi szybami kopiują tradycyjny kształt.

Nowoczesne wnętrza

Układ pomieszczeń wewnętrznych wzorowany jest na rodzinnej chacie. Na parterze znajduje się przestronny salon z piecem kaflowym, częścią wypoczynkową i zapleczem kuchennym z możliwością otwarcia całej przestrzeni na ogród. Dodatkowo funkcjonuje także oddzielna kuchnia zorientowana na wschód. W budynku znajdują się również dwie oddzielne łazienki z toaletą i prysznicem. Na piętrze znajdują się dwie sypialnie z możliwością zakwaterowania łącznie 8 osób. We wnętrzu połączono kilka rodzajów i odcieni drewna. Meble mają proste kształty. 

Domek Dwie Siostry - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Projectica (architektura), Denisa Strmiskova Studio (architektura wnętrz)
Lokalizacja: Czechy
Zespół projektowy: Vaclav Petru [Projectica], Denisa Kubickova Strmiskova [Denisa Strmiskova Studio]
Inwestor: Mila Matijevic, Vaclav Petru
Realizacja: 2023
Powierzchnia użytkowa: 150 m²
Źródło: www.projectica.cz, www.denisastrmiskova.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!