Podniebny apartament w Warszawie

Podniebny apartament w Warszawie

Projekt apartamentu przy Złotej 44 w Warszawie, autorstwa Weroniki Król i Marty Żebrowskiej-Wojczuk z pracowni MOW.design, to przykład luksusowego projektu. Znajdujący się w samym sercu Warszawy na 46. piętrze apartament oferuje panoramiczne widoki i wyjątkową aranżację wnętrza, z silnym akcentem na polską sztukę.

Sztuka we wnętrzach

Właściciele apartamentu pragnęli odnowienia wnętrz, zachowując istniejący układ funkcjonalny oraz materiały wykończeniowe dostarczone przez dewelopera. Konieczność dostosowania się do imponującego widoku z okna oraz oczekiwań mieszkańców skłoniła do stworzenia spójnej i wyważonej aranżacji. Rezultatem był elegancki design, który podkreśla charakterystyczny styl centrum Warszawy. Projekt wyróżnia się również integracją polskiej sztuki, co było istotnym elementem dla inwestorów. Obrazy i rzeźby, umiejętnie wkomponowane w przestrzeń, nie tylko zdobią wnętrze, ale również opowiadają historię poprzez swoje formy i treści. Twórcy projektu zdecydowali się na dzieła, które nie tylko estetycznie uzupełniają wnętrze, ale również niosą głębsze przesłanie, stanowiąc punkt refleksji dla mieszkańców i gości. 

W stonowanych barwach

Cały apartment ma 160 m2. Centralną część mieszkania stanowi połączony salon z jadalnią i otwartą kuchnią. Dodatkowo w mieszkaniu znajdują się jeszcze dwie sypialnie. Przestrzeń jest zarówno elegancka, jak i praktyczna, z wyraźnie wydzielonymi miejscami do wypoczynku i pracy. Wnętrze utrzymane jest w stonowanych barwach beżu, szarości i brązów, które tworzą spokojne tło dla nowoczesnych mebli i starannie dobranej sztuki. Tekstury użyte w dekoracji, jak miękkie tkaniny i naturalne drewno, dodają wnętrzu ciepła i przytulności. Równie ciekawe są nie niektóre elementy umeblowania, jak np. stół proj. Edwarda Barbera i Jay’a Osgerby’ego dla B&B Italia czy fotel Mart projektu Antonio Citterio również dla B&B Italia. 

Apartamenty przy Złotej 44 - metryczka projektu wnętrza

Projekt: MOW.design
Lokalizacja: Warszawa
Zespół projektowy: Weronika Król i Marta Żebrowska-Wojczuk
Zdjęcia: Martyna Rudnicka
Styl: Anna Salak
Źródło: https://mow.design/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!