Biuro Linklaters w Q22

Biuro Linklaters w Q22Warszawska siedziba międzynarodowej kancelarii prawnej Linklaters to prawdziwa manifestacja misji i wartości wyznawanych przez tę firmę: profesjonalizmu oraz zindywidualizowanego podejścia do klienta. Przy projektowaniu biura, kancelaria korzystała ze wsparcia zespołu architektów, w tym z pracowni Epstein i Pringle Brandon, z wiodącą rolą w zakresie wykończenia i wyposażenia wnętrz warszawskiego biura architektonicznego Mood Works.


biuro Linklaters

Biuro zajmuje trzy piętra w najwyższej części biurowca Q22. Wnętrze miało być klasyczne, pozbawione intensywnych kolorów i nietypowych rozwiązań, podobnie jak w zagranicznych oddziałach ozdobione jedynie pracami artystów.


biuro Linklaters
biuro Linklaters

Projekt wyróżnia niezwykle uważne podejście do każdego detalu wykończenia, począwszy od kunsztownie położonej kamiennej podłogi, przez najwyższej jakości meble pochodzące od wiodących światowych producentów a skończywszy na oświetleniu, gdzie prym wiodą rzeźbiarskie lampy londyńskiego projektanta Michaela Anastassiadesa. Stworzona specjalnie na potrzeby tego projektu korporacyjna kolekcja sztuki składa się z dzieł wybitnych współczesnych polskich artystów: Wojtka Pustoły, Doroty Buczkowskiej, Alicji Bielawskiej, Michała Smandka oraz Marcina Zawickiego.


Mood Works
mood Works

Przestrzeń została podzielona na funkcjonalne pokoje gabinetowe, przestronne sale konferencyjna z przylegającymi do nich pokojami umożliwiającymi krótki relaks w trakcie długich spotkań biznesowych, oraz strefę odpoczynku dla pracowników-pracowniczą kawiarnię, a także przestrzeń typu chill-out wyposażoną w wygodne sofy i fotele. Dzięki olbrzymim oknom, maksymalnie wyeksponowano panoramę miasta, która stała się wyjątkowym tłem do dość minimalistycznej atanżacji. 


Biuro Linklaters

Projekt wnętrz: Mood Works – Dorota Kuć & Karina Snuszka

Współpraca: Epstein sp. z o.o., Pringle Brandon

Powierzchnia: 3 tys. m2

Realizacja: 2016

Zdjęcia: Marco Bertolini


mood Works

źródło: Mood Works

linklaters warszawa

Sprawdż również: Podmiejska rezydencja


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!