Odważne barwy w projekcie wnętrza mieszkania w Gdyni

Odważne barwy w projekcie wnętrza mieszkania w Gdyni

Projekt wnętrza, który kusi energetyzującymi, odważnymi barwami, a jednocześnie sprzyja relaksowi i odpoczynkowi – oto pomysł na aranżację mieszkania w Gdyni autorstwa MAK Architektura.

Projektowane mieszkanie o powierzchni 67 m2 zlokalizowane w Gdyni i należy do młodego małżeństwa. Inwestorzy zwrócili się do projektantki Katarzyny Masalskiej z pracowni MAK Architektura o propozycję aranżacji wnętrza wypełnionego intensywnymi, odważnymi barwami. 

Tym razem architektka postanowiła wprowadzić do wnętrza żywe odcienie, zestawiając je jednocześnie z stonowanymi szarościami, bielą i naturalnym drewnem. W ten sposób powstał projekt wnętrza, które jednocześnie przyciąga kolorem, jak i sprzyja relaksowi i odpoczynkowi. Jak mówi projektantka, wyjątkowe wnętrza udało się stworzyć dzięki zaufaniu inwestorów oraz ich otwartości na nietuzinkowe rozwiązania kolorystyczne.

odważne wnętrze, odważny projekt wnętrza, kolorowe mieszkanie, kolorowe wnętrze, MAK Architektura, Katarzyna Masalska, ciekawy projekt wnętrza, kolorowy projekt wnętrza, funkcjonalna przestrzeń, funkc

Funkcjonalna przestrzeń strefy dziennej

W projekcie szczególną uwagę poświęcono przestrzeni kuchni i salonu. Z uwagi na dużą różnicę wzrostu między inwestorami, w kuchni przewidziane zostały dwa blaty zamontowane na różnych wysokościach. Tam też zaproponowane zostały specjalny stojak na wino oraz tablica kredowa, będące marzeniami inwestorów.

Kolorystyczną dominantą projektu jest żółta zabudowa oddzielająca kuchnię od części jadalnianej oraz salonu. Ciepła, żółta barwa stanowi kolorystyczne uzupełnienie morskiej zabudowy aneksu kuchennego. Zabudowa od strony kuchennej mieści w sobie lodówkę side by side oraz dwa wysokie carga. Od strony salonu natomiast pełni ona rolę ściany telewizyjnej. Istotnym elementem w projekcie jest duża ilość luster powiększających optycznie przedpokój.

Poszczególne części funkcjonale strefy dziennej dobrze ze sobą korespondują i wzajemnie się przenikają. Na kuchennej podłodze położone zostały szare, heksagonalne płytki, które subtelnie wkradają się w przestrzeń przedpokoju, łącząc ze sobą oba pomieszczenia. 

odważne wnętrze, odważny projekt wnętrza, kolorowe mieszkanie, kolorowe wnętrze, MAK Architektura, Katarzyna Masalska, ciekawy projekt wnętrza, kolorowy projekt wnętrza, funkcjonalna przestrzeń, funkc

Sypialnia w szarości i bieli

Przestrzeń sypialni zdominowana została przez szarości oraz biele, chociaż i tutaj nie zabrakło kolorystycznych akcentów, takich jak pufa czy pościel w morskim odcieniu. Białe fronty zabudowy wokół łóżka zestawione zostały z szarymi ścianami i wezgłowiem łóżka. Szarość wypełnia także dwie łazienki, w których kontynuowana została estetyka odpowiadająca całemu projektowi. Pojawiają się tam również industrialne dodatki w kolorze matowej czerni. Powierzchnia głównej łazienki została maksymalnie wykorzystana, aby znalazło się tam miejsce na środki czystości czy kosz na pranie.

Zobacz galerię zdjęć projektu mieszkania

Projekt wnętrza mieszkania w Gdyni – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: mieszkanie
inwestor: prywatny
pracownia: MAK Architektura Katarzyna Masalska / facebook.com/makarchitekturapl
projekt: 2019
lokalizacja: Gdynia
projektowana powierzchnia: 67 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!