Nad stawem

Nad stawem

Betonowe kafle z geometrycznym wzorem imitującym powierzchnię stawu podczas deszczu – to propozycja projektantów z hiszpańskiej grupy mut design studio + atelier idealna dla miłośników japońskich ogrodów.

Różnej wielkości koła układają się we wzór przypominający ten, który powstaje na wodzie, kiedy spadają na nią krople deszczu. Cztery rodzaje płytek – jedne tylko z motywem okręgów, inne z dodatkowymi dekoracjami: złotymi rybkami, kwiatami lotosu i lilii wodnych – umożliwiają tworzenie różnych kombinacji w zależności od sposobu ułożenia poszczególnych elementów.

Dwucentymetrowej grubości płytki składają się z trzech warstw cementu wymieszanego z piaskiem marmurowym i pigmentem w różnych proporcjach. Każda z warstw nanoszona jest osobno, dzięki czemu kolory zyskują głębię i trwałość, a płytki twardnieją bez potrzeby wypalania, wykorzystując zjawisko adhezji.

Płytki 'Drops' zostały zaprojektowane dla firmy Entic Designs z Walencji, a ich premiera miała miejsce na tegorocznych targach Salone Satellite.

Fot. designboom

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!