Jeden dzień z życia targów iSaloni

Jeden dzień z życia targów iSaloni

W dniach 17-22 kwietnia 2012 roku w Mediolanie miały miejsce międzynarodowe Targi Meblarskie iSaloni. Ich gospodarzem były hale wystawowe RHO Fierra, przygotowane specjalnie z myślą o organizowaniu tego typu imprez.

Stanowiska wystawowe na targach iSaloni zostały podzielone na ogólnodostępne oraz takie, do których wstęp mogli uzyskać wyłącznie zaproszeni goście. W kolejnych halach wystawowych w Mediolanie prezentowano pomysły aranżacyjne i akcesoria meblowe do salonów, sypialni, łazienek i kuchni.

Klasyczne aranżacje

W halach 1,3, zaprezentowano meble i dodatki w stylu klasycznym. Wśród wystawców znalazły się firmy:

 • DOLFI – włoski producent z branży meblarskiej. Firma pokazała na targach tradycyjne sofy, ozdobione materiałem w delikatne kwiaty, toaletki do łazienki, jak i łóżka z solidnym wezgłowiem.

 • RADICE – firma z Włoch przedstawiła rozwiązania łączące w sobie klasykę z nowoczesnością.

 • GIORGIO COLLECTION - stoisko wystawiennicze tego producenta przyciągało wzrok odwiedzających prostymi liniami i klasycznymi kolorami.

 • Le Fablier – na swym stoisku firma zaprezentowała bardzo szeroki wachlarz dostępnych mebli standardowych.

 • ALCHYMIA – włoski producent mebli do różnych pomieszczeń domowych. Ich projekty łączą w sobie klasyczną prostotę, z barokowymi zdobieniami w srebrze.

 • AMELI – przedstawiła kolekcje Tiffany w stylu klasycznym i popularnych dzisiaj kolorach, czyli połączeniu bieli z beżem i brązami.

 • Giusti Portos – firma pokazała meble do sypialni i pokojów dziennych, w klasycznym, bogatym stylu, z akcentami nowoczesnymi. Zainteresowanie wzbudziły fantazyjne wezgłowia łóżek zaprojektowanych przez Giusti Portos.

 • Grande Arredo - w boksie wystawowym tej włoskiej firmy można było zobaczyć bardzo szeroki zakres mebli, do różnych pomieszczeń domowych.

 • GUADARTE – interesujące jest to, że firma przedstawiła meble wykonane jednocześnie z drewna i metalu, ale utrzymane wciąż w tradycyjnej stylistyce.

 • MICE VERSAILLES – producent zaproponował meble i dodatki niemalże wyjęte z wnętrz pałacowych. Są to stylizowane na królewskie szezlongi, sofy, komody i stoły, a także inne meble oraz wyposażenie wnętrza.

Nowoczesny design

Na targach iSaloni zaprezentowano najnowsze propozycje designerskie. Firma R 1920 pokazała wyroby z drewna, meble i dodatki, a nawet model BMW w skali 1:1 wykonany z drewna. Ciekawostką z hali iSaloni „Design” były stoły do gry w piłkarzyki firmy Teckell, które niewiele przypominają te znane z czasów PRL-u.

Na targach nie zabrakło zagranicznych akcentów, czego przykładem były ekspozycje niemieckich firm: COR, producenta mebli, sof i krzeseł, jak i firmy Interlubke, producenta systemów zabudowy meblowej do sypialni, garderoby i innych pomieszczeń. Wystawcy zaprezentowali grzejniki i wkłady kominkowe w nowoczesnym i nietypowym stylu. Interesujące biokominki, wyróżniające się na tle innych pod względem kształtu zaprezentowała włoska firma Caleido. Producent krzeseł, siedzisk, stołów, szafek i akcesoriów z drewna i kamienia – firma HENRYTIMI pokazała zabudowy kuchenne i meblowe.

EuroCucina

Strefa kuchni EuroCucina prezentowała typowe i uniwersalne zabudowy, w których wyraźnie widać modę na jasne, pastelowe kolory oraz zestawienia z masywnymi dodatkami z drewna, które mogą mieć formę nogi do blatu barowego albo samego blatu roboczego. Oprócz drewna, w aranżacjach kuchennych wykorzystywano połączenia z szarym kamieniem.

W gronie firm prezentujących swoje wyroby w EuroCucina w Mediolanie znalazły się:

 • COF – firma pokazała na targach między innymi kuchnię SEGNO, wykorzystującą ciekawe wizualnie i praktycznie, rozwiązanie.

 • CASTAGNA – producent zaproponował kuchnie w modnym połączeniu bieli z drewnem, co dało bardzo elegancki efekt wizualny, ale nie pozbawiony domowości. Druga aranżacja to jednolicie biała kuchnia, w której okap jest całkowicie zabudowany, wykończony przebogatym rzeźbieniem, wykonanym w drewnie.

 • MOKA – ta włoska firma pochwaliła się najnowszymi projektami aranżacji kuchennych, kuchniami Slash, Soho i Entry. Ich cechą charakterystyczną jest prostota, lekkość i nowoczesność.

Technology for the Kitchen

W hali tej wystawcy prezentowali interesujące rozwiązania kuchenne. Byli wśród nich:

 • SMEG – firma przedstawiła wkomponowane w zieleń dwie lodówki obszyte jeansem.
 • BOSCH – tym razem firma postawiła na daleko idącą estetykę i funkcjonalność urządzeń kuchennych. Zaoferowała okap montowany poziomo w blacie, który wysuwany jest jedynie wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.

International Bathroom Exhibition

Najwięcej miejsca w ostatnich halach poświęcono różnego rodzaju akcesoriom łazienkowym. Niemałe zainteresowanie wzbudziły na przykład uchwyty na przybory łazienkowe w kształcie ludzkiej ręki. Firma MILLDUE pokazała wannę, która na pierwszy rzut oka mnie ma boków. Przy bliższych oględzinach okazało się jednak, że są one wykonane są ze szkła. Specjalizująca się w produkcji armatury łazienkowej firma NEUTRA proponowała gościom targów wanny i umywalki wykonane z drewna i kamienia, zaś producent Raconti d'Acqua pokazał umywalki wykonane z kamienia w dość oryginalnych jak na tego typu elementy armatury łazienkowej barwach – umywalki miały kolor ostrej pomarańczy i intensywnej żółci.

Targi iSaloni to jedne z największych targów meblarskich na świecie. Nie zawiodły one ani wystawców, ani miłośników nowoczesnego design, czy zwykłych gości odwiedzających hale wystawowe w Mediolanie.

Opracowanie: Biuro projektowe Inside Studio

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!