Zabawka przyjazna dziecku

Zabawka przyjazna dziecku

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach ogłasza VII edycję konkursu „Zabawka przyjazna dziecku".

Konkurs jest adresowany do projektantów i producentów zabawek, artystów i twórców ludowych. Pula nagród w konkursie to 11 tys. złotych.

Na prace: prototypy lub unikaty, zabawki wdrożone do produkcji czy zabawki wykonane przez twórców ludowych Muzeum czeka do 31 października 2012 r..

Przewidziano 3 kategorie konkursowe: oddzielnie oceniane będą prace artystów i studiów projektowych, twórców ludowych oraz producentów zabawek. W każdej kategorii przyznane zostaną trzy nagrody: I - 2 tys. zł, II - 1 tys. zł i III - 500 zł. Każda nagrodzona i wyróżniona zabawka zyska także prawo oznaczania wyrobu znakiem – logo konkursu.

Prace: ich oryginalność, wykonanie techniczne, walory artystyczne i dydaktyczne oceni profesjonalne jury, w skład którego wejdą: Anna Wakulak - redaktor naczelny Świata Zabawek, Magdalena Górecka - etnolog, autorka wystaw i publikacji na temat zabawek polskich, Janusz Knap - dyrektor Wzgórza Zamkowego w Kielcach, Marek Cecuła - dyrektor artystyczny Design Centrum Kielce, dr Wiesław Łuczaj - dyrektor Instytutu Sztuk Pięknych UJK. Wszystkie prace oceni także jury dziecięce, które wybierze jedną, najlepszą ich zdaniem zabawkę.

Prace przysłane na konkurs znajdą się w zbiorach Muzeum Zabawek i Zabawy oraz w przyszłości na wystawie współczesnej polskiej zabawki.

Zabawki (maksymalnie 3) można zgłaszać do 31 października przesyłając wraz z kartą zgłoszeniową na adres: Muzeum Zabawek i Zabawy, pl. Wolności 25-367 Kielce z adnotacją: VII konkurs „Zabawka przyjazna dziecku" (liczy się data wpływu pracy do sekretariatu konkursu).

Jury ogłosi werdykt do 12 listopada, a uroczyste wręczenie nagród w konkursie odbędzie się 3 grudnia 2012 r.. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają także pamiątkowy katalog pokonkursowy. Wszystkie nagrodzone i wskazane przez jury prace zostaną także zaprezentowane na wystawie w Galerii Dziecięcej "Abrakadabra".

Więcej informacji: muzeumzabawek.eu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!