Modułowy ogród

Modułowy ogród

W mieście o ogród z prawdziwego zdarzenia nie jest łatwo. Można jednak pójść na kompromis i zdecydować na się na połączenie mniejszego, tymczasowego zieleńca i ciekawego designu. Takie rozwiązanie proponuje biuro asensio_mah, które we współpracy ze studentami z Harvard Graduate School of Design zaprojektowało ogrodową instalację na wystawę 2012 Canada Blooms w Toronto.

Zaproponowany przez nich ogród ma formę modułowej ramy, która skręca się i faluje, tworząc 'kieszenie' przeznaczone na rośliny. Na budujących ją, prostopadłościennych bloczkach zaś znajduje się miejsce na 'mikro-ogrody' wypełnione mchem.

Wijąca się struktura ramy ogrodu pełni wiele funkcji – zapewnia roślinom ochronę i cień, a przy tym tworzy dekoracyjną formę, która świetnie sprawdzi się w przestrzeniach publicznych, zarówno pod dachem, jak i na wolnym powietrzu. Ponieważ budujące ją elementy odgięte są pod różnymi kątami, w każdej 'kieszeni' natężenie cienia jest zróżnicowane i mogą w nich rosnąć rośliny o różnych wymaganiach.

Modułowa konstrukcja daje możliwość tworzenia kompozycji o różnej skali, stanowiących oprawę kilkudniowych imprez czy uroczystości. Później można ją łatwo zdemontować, rozkładając na mniejsze elementy. Podstawową ideą projektu było bowiem stworzenie ekonomicznego i łatwego w transporcie systemu, dającego przy tym duże możliwości aranżacji.

Fot. asensio_mah

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!