Spełnij marzenia o projektowaniu wnętrz

Spełnij marzenia o projektowaniu wnętrz

Wiele osób marzy o pracy w charakterze projektanta wnętrz. Dobrą okazją do zweryfikowania swoich predyspozycji do uprawiania tego zawodu jest kurs projektowania wnętrz pierwszego stopnia w szkole Educoncept.

Projektant wnętrz to niezwykle wymagająca i interdyscyplinarna profesja. Aby tworzyć piękne aranżacje domów i mieszkań, nie wystarczy sam talent i wyczucie smaku. Profesjonalny projektant powinien posiadać wszechstronną wiedzę z zakresu historii sztuki i architektury, materiałoznawstwa czy znać choćby podstawy rysunku technicznego. Wiedza teoretyczna powinna z kolei być poparta licznymi zajęciami warsztatowymi pod okiem doświadczonych praktyków.

Z myślą o osobach, które nie mają doświadczenia w zakresie profesjonalnego projektowania wnętrz, a chciałyby rozpocząć swoją przygodę z projektowaniem, szkoła Educoncept oferuje kurs projektowania wnętrz pierwszego stopnia. Jego program

spełni oczekiwania kursantów myślących o aranżacji wnętrz w kategoriach zarówno zawodowych jak i hobbystycznych.

Kurs rozpoczyna się zajęciami w formie wykładów, podczas których uczestnicy poznają kluczowe zasady i reguły rządzące projektowaniem wnętrz. Następnie zdobyta wiedza weryfikowana jest poprzez warsztaty polegające na przygotowaniu projektu na zadany przez wykładowców temat. Na każdym etapie kursu wykładowcy monitorują postępy uczestników, eliminują ewentualne błędy i dają praktyczne wskazówki dotyczące pracy projektowej.

Opiekunami są doświadczeni szkoleniowcy, którzy prowadzą kursantów przez wszystkie etapy procesu projektowego – od powstania idei, przez przygotowanie dokumentacji wykonawczej, aż po zgłębienie tajników owocnej współpracy z klientem. Architekci podpowiedzą też, jak kontaktować się z partnerami biznesowymi, prowadzić negocjacje, a także zwrócą uwagę na najczęściej popełniane błędy.

Program kursu został skonstruowany tak, aby zachowana została równowaga między zagadnieniami o charakterze teoretycznym i praktycznym. Uczestnicy mają zajęcia m.in. z historii architektury, zasad projektowania światła i koloru, podstaw rysunku technicznego oraz podstaw materiałoznawstwa. Ponadto, poznają zasady ergonomii oraz techniki prezentacji pomieszczenia w perspektywie w oparciu o rzuty i przekroje. Ciekawym doświadczeniem stanowiącym zwieńczenie kursu, jest wizyta w szczególnym dla miłośników designu miejscu, czyli Centrum Architektów przy ul. Duchnickiej 4 w Warszawie. Daje to studentom Educoncept możliwość nawiązania współpracy z salonami wnętrzarskimi oraz zaznajomienia się z pracą z katalogami i próbkami.

Po ukończeniu kursu pierwszego stopnia każdy absolwent zyskuje praktyczną wiedzę o tym, jak przygotować projekt wnętrza, a także potrafi posługiwać się narzędziami pozwalającymi na przekształcenie pomysłu w dokumentację projektową. Warunkiem ukończenia kursu jest zaliczenie testu oraz wykonanie teczki projektowej w dowolnej formie – odręcznie lub z wykorzystaniem odpowiedniego oprogramowania. Kursanci, którzy zainteresowani są pogłębianiem swojej wiedzy z zakresu projektowania wnętrz mogą kontynuować edukację na kursie drugiego stopnia. 

Więcej informacji na temat szkoleń i kursów organizowanych przez Educoncept – Instytutu Edukacji i Kreatywności znaleźć można na stronie internetowej www.educoncept.pl .

O firmie:

Educoncept to instytucja szkoleniowa, prowadzącą kreatywne i niekonwencjonalne kursy z zakresu projektowania wnętrz. Firma gwarantuje wysoki poziom nauczania, fachową kadrę oraz międzynarodowe doświadczenie w prowadzeniu szkoleń. Kadrę stanowią ludzie dla których projektowanie jest więcej niż sposobem na życie, jest ich wielką pasją. Szkoła ma jedyny w swoim rodzaju autorski program stworzony przez wybitnych architektów z doświadczeniem międzynarodowym, polegający na poznawaniu zagadnień architektury poprzez praktykę. Dlatego już od pierwszego dnia szkolenia kursanci wykonują konkretne ćwiczenia z projektowania.

Źródło: informacja prasowa

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!