Warsztaty ECOWEEK

Warsztaty ECOWEEK

W poniedziałek, 7 maja rozpoczęły się warsztaty architektoniczne ECOWEEK. Ponad 50 osób będzie pracować nad różnymi koncepcjami rewitalizacji terenu strzelnicy na Woli Justowskiej w Krakowie. Zabytkowa, drewniana budowla znajduje się na działce ulokowanej w samym sercu Zielonej Dzielnicy Krakowa i od dłuższego czasu popada w ruinę.

Przez najbliższe cztery dni polskie grupy studentów prowadzone przez znanych architektów będą poszukiwać zrównoważonych, zielonych rozwiązań mających na celu ocalenie strzelnicy. Warsztaty prowadzą przedstawiciele: medusagroup, NArchitekTURA, Vostok, Mofo oraz Maciej Siuda i Rodrigo Garcia Gonzalez – twórcy tegorocznego, zwycięskiego pawilonu na wystawie w Wenecji.

Podsumowaniem wyników warsztatów będzie prezentacja projektów w trakcie konferencji Ecoweek w dniach 17-19 maja br. Podczas tego wydarzania przedstawione zostaną też propozycje zagranicznych grup. Na konferencji odbędą się m. in. wykłady Marty Pozo z MVRDV, Ulfa Meyera z Ingenhoven Architects oraz Nicoli Delon z Encore Heureux. Udział w konferencji jest bezpłatny. Wszystkie wydarzenia odbędą się w krakowskiej Willi Decjusza.

Warsztaty połączone są z konsultacjami społecznymi organizowanymi pod Strzelnicą.

Wortale sztuka-wnetrza.pl oraz sztuka-architektury.pl patronują temu wydarzeniu.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!