Falująca ściana

Falująca ściana

Design, prawa fizyki i nowoczesna technologia – z połączenia tych trzech elementów powstała szklana ściana Liquidkristal zaprojektowana przez Rossa Lovegrove dla czeskiej firmy Lasvit.

Liquidkristal jest rezultatem trwającej ponad rok współpracy między brytyjskim projektantem i czeskim producentem szkła. Do stworzenia transparentnych, szklanych paneli o pofałdowanej powierzchni naśladującej spotykane w naturze wzory, wykorzystane zostały najnowsze technologie projektowania i produkcji szkła. Dzięki temu powstały kryształowe panele pokryte krzywoliniowymi wzorami, które sprawiają wrażenie dynamicznych i zdolnych do zmiany swoich kształtów.

Liquidkristal może zastąpić proste, monotonne szklane struktury powierzchnią o niezwykle różnorodnej i bogatej, a przy tym spójnej formie. Innowacyjna szklana ściana ma wszechstronne zastosowanie – począwszy od pawilonów wznoszonych zarówno we wnętrzach hal, jak i na zewnątrz, przez ściany działowe w budynkach użyteczności publicznej, sklepach czy restauracjach, po dekoracyjne szyby w oknach.

Pracy nad projektem ściany towarzyszyły prowadzone przy użyciu narzędzi cyfrowych badania nad rozmieszczeniem i zagęszczenie wzorów spotykanych w naturze, budowa modeli matematycznych oraz symulacje zachowania szkła w procesie kontrolowanej termoindukcji. W ich efekcie powstał kod linii, który posłużył jako podstawa dla pokrywającego panele wzoru przypominającego powierzchnię wody.

Fot: Lovegrove Studio

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Żyletkowce

    Żyletkowce

    Krzesła, które wyglądają jak wycięte z cienkiej kartki papieru to...

    czytaj
  • 8 bitów na rolecie

    8 bitów na rolecie

    Rolety, które przenoszą użytkowników w rozpikselowany świat 8-bitowych komputerów z...

    czytaj
  • Lampa z gniazdkiem

    Lampa z gniazdkiem

    Dzisiejsza technologia zmusza nas do nieustannego poszukiwania gniazdek elektrycznych, żeby...

    czytaj
  • Fornir po japońsku

    Fornir po japońsku

    Eksperymentowanie z możliwościami, jakie daje łączenie tradycyjnych technik ręcznej produkcji...

    czytaj

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!