Jak z obrazka

Jak z obrazka

Prosta forma, czarna skóra i jasne drewno – krzesło Gentle zaprojektowane przez szwedzkie studio Front łączy w sobie archetypiczny kształt z ponadczasową elegancją w stylu retro.

Zapożyczona z ilustrowanych książek dla dzieci forma krzesła jest reinterpretacją archetypu tego mebla w unowocześnionej i uproszczonej postaci zredukowanej do kilku miękkich linii. Na pierwszy rzut oka krzesło wygląda jakby było narysowane jednym pociągnięciem ołówka, a jego konstrukcja stanowiła jedną całość.

W rzeczywistości jest ona złożona z dwóch elementów: pokrytego czarną skórą metalowego pręta wygiętego w pałąk tworzący oparcie i tylne nogi oraz ramy z jasnego drewna, którą stanowią frontowe nogi krzesła płynnie przechodzące w łuk otaczający z tyłu oparcie i tworzący podłokietniki.

Na tej konstrukcji umieszczono tapicerowane siedzisko obite czarną skórą. W połączeniu ze skórzaną powłoką oparcia, nadaje ono krzesłu delikatny wygląd i przyjemną w dotyku fakturę. Czarny kolor skóry harmonijnie komponuje się z jasną, naturalną barwą drewna, tworząc elegancki, graficzny efekt nawiązujący do estetyki retro.

Zaprojektowane dla włoskiej marki Porro krzesło miało swoją premierę podczas tegorocznych targów w Mediolanie.

Fot. designfront.org

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!