Hotel Crowne Plaza Paris – Marne-la-Vallée, położony w Magny-le-Hongre w sąsiedztwie Disneylandu, przechodzi kompleksową przebudowę wnętrz. Za projekt odpowiada Tremend – polska pracownia z wieloletnim doświadczeniem w realizacjach hotelowych w Europie. Nowa aranżacja zakłada spokojną, stonowaną estetykę, funkcjonalny układ przestrzeni oraz materiały inspirowane lokalnym krajobrazem. Celem było stworzenie wnętrz, które nie przytłaczają, lecz wspierają komfort pobytu, jednocześnie pozostając spójne z charakterem miejsca.
Punktem wyjścia dla koncepcji były trzy motywy stylistyczne: „Ścieżki Parków i Ciszy”, „Cienie Magii” oraz „Za Horyzontem Miasta”. Każdy z nich odpowiada na inne potrzeby użytkowników i wprowadza odmienny nastrój. Motyw „Ścieżek Parków i Ciszy” nawiązuje do porannych spacerów wśród zieleni – dominują tu chłodne błękity, stonowane zielenie i szarości. Wnętrza są spokojne i przejrzyste, a światło rozproszone, co sprzyja wyciszeniu i odpoczynkowi po dniu spędzonym w ruchliwym regionie turystycznym.

W strefach określonych jako „Cienie Magii” zastosowano ciemniejsze, bardziej nasycone kolory – głęboki fiolet, atramentową czerń i butelkową zieleń. Detale z mosiądzu i szlachetnych metali wprowadzają delikatny połysk i nadają przestrzeni bardziej wyrazisty charakter. Ten fragment hotelu przeznaczony jest dla osób poszukujących atmosfery sprzyjającej spotkaniom towarzyskim i biznesowym. Z kolei „Za Horyzontem Miasta” to motyw oparty na naturalnych materiałach – drewnie, tkaninach o miękkiej strukturze i pastelowych beżach. Dzięki temu wnętrza są jasne, neutralne i przyjazne w odbiorze, co szczególnie sprawdza się w przestrzeniach noclegowych.
Przemyślane połączenie tych trzech stylistyk pozwoliło stworzyć spójny system estetyczny, w którym poszczególne części hotelu różnią się nastrojem, ale nie wprowadzają dysonansu. Goście mogą swobodnie poruszać się między strefami i odbierać je w sposób naturalny, bez wrażenia nagłej zmiany konwencji.
Projekt obejmuje modernizację lobby, restauracji, barów, sal konferencyjnych, pokoi hotelowych oraz stref rekreacyjnych. Duży nacisk położono na prosty i intuicyjny układ komunikacyjny, który ułatwia orientację w przestrzeni. Lobby i części wspólne zaprojektowano jako otwarte, dobrze doświetlone miejsca sprzyjające odpoczynkowi i spotkaniom. Meble i oświetlenie dobrano tak, by nie przyciągały uwagi nadmiarem dekoracji, ale tworzyły spójną, czytelną strukturę.
Zobacz też: Aqualuna - rzeźbiarska wizja luksusu nad jeziorem Ontario

Strefy gastronomiczne różnicują się nastrojem w zależności od pory dnia – w godzinach porannych dominują naturalne barwy i rozproszone światło, wieczorem pojawiają się ciemniejsze akcenty i refleksy metalu, które podkreślają bardziej kameralny charakter przestrzeni. Sale konferencyjne i bankietowe utrzymano w stonowanej, neutralnej kolorystyce, co ułatwia ich dopasowanie do różnych wydarzeń. Pokoje hotelowe zaprojektowano z myślą o prostocie i funkcjonalności. Użyto trwałych, łatwych w utrzymaniu materiałów, które dobrze sprawdzają się w obiektach o dużej rotacji gości.
W ramach inwestycji powstanie także rozbudowana strefa wellness z basenami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz przestrzeń fitness. Zadbano o spójność stylistyczną pomiędzy częścią noclegową a rekreacyjną – elementy kolorystyczne i materiałowe powtarzają się w całym obiekcie, co buduje wrażenie ciągłości.
Magny-le-Hongre to miejscowość w departamencie Sekwana i Marna, znana z kameralnej zabudowy i spokojnego krajobrazu. Architekci wykorzystali te cechy jako punkt odniesienia przy tworzeniu koncepcji wnętrz. Stonowana paleta barw, naturalne drewno i kamień nawiązują do architektury regionu i otaczającej przyrody. Zamiast dekoracyjnych efektów postawiono na wyważone detale i materiały, które dobrze współgrają z lokalnym kontekstem. Dzięki temu wnętrza pozostają eleganckie, ale nieprzerysowane.
Otwarcie hotelu planowane jest na drugą połowę 2026 roku. To kolejna francuska realizacja Tremend po wcześniejszych projektach w Villepinte, Joinville-Le-Pont i Paryżu. Projekt pod Paryżem pokazuje, że współczesne wnętrza hotelowe mogą być funkcjonalne i estetyczne jednocześnie, nie odwołując się do przesadnych środków wyrazu. Dobrze zaprojektowana przestrzeń staje się tu tłem, które wspiera codzienność gości, nie dominując jej własnym charakterem.
Lokalizacja: Paryż / Francja
Projekt: Tremend
Typ: hotel
Rok: 2025
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Rozrywki to klub, koktajl i tapas bar, który pojawił się...
czytajSalon optyczny OKKO to kameralna przestrzeń, wolna od dźwięków...
czytajProjektantka wnętrz Emmanuelle Moureaux stworzyła koncepcję witryny sklepów dla marki...
czytajWnętrze sklepu marki Clae to kolejny tymczasowy projekt architektów...
czytaj
Ilość komentarzy: 0