Pleciony design

Pleciony design

Lampy, stoły, zegary i wazony opakowane w ręcznie utkane pokrowce do dzieło nowozelandzkiego projektanta Timithy'ego Johna. Jego Woven Collection powstała w efekcie eksperymentowania z tradycyjnymi technikami i poszukiwania nowych sposobów zastosowania ich we współczesnym designie.

Timothy John rozpoczął prace nad kolekcją pod koniec 2010 r.. Jej pierwszym elementem był dużych rozmiarów, stojący zegar, którego konstrukcja ukryta jest w 'kombinezonie' wyplecionym z pasów ciemnej tkaniny. Z czasem do zegara dołączały kolejne obiekty i obecnie kolekcja liczy pięć elementów.

W skład Woven Collection wchodzą: wazon 'Tradycjonalista', wiszące lampy 'Optymista' i 'Pesymista', stół 'Ekshibicjonista' oraz zegar 'Dewiant'. Wygląd każdego z tych obiektów nawiązuje do form tradycyjnych sprzętów, a tym, co je wyróżnia, jest większa skala i wykorzystana technika tkacka.

Z miękką tkaniną kontrastują uzupełniające konstrukcję przedmiotów eleganckie, lśniące elementy, min. nogi i blaty stołów czy uchwyty wazonów.

Fot: timothyjohn.net

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!