Rezydencja G+B House, zaprojektowana przez biuro Mariana Orsi Arquitetura + Design, to przestrzeń o powierzchni 1187 m², w której układ funkcjonalny został logicznie uporządkowany według stref użytkowych. Podział na część intymną, społeczną oraz usługową został wyraźnie zaznaczony za pomocą osi komunikacyjnej, która biegnie centralnie i organizuje przepływ pomiędzy przestrzeniami. Kluczowym elementem integrującym dom z otoczeniem jest część rekreacyjna – rozbudowana strefa wypoczynkowa z kuchnią zewnętrzną, basenem, spa (z jacuzzi i sauną), a także siłownią i kameralnym boiskiem. Przestrzenie te, choć zróżnicowane pod względem funkcji, tworzą spójną całość dzięki płynnym przejściom i jednolitym materiałom wykończeniowym.
Wnętrze domu to przykład zastosowania naturalnych materiałów, które nie tylko kształtują charakter estetyczny przestrzeni, lecz także wpływają na mikroklimat i komfort użytkowania. Drewno, obecne w postaci rozległych paneli ściennych i zabudowy meblowej, nadaje wnętrzu ciepła i miękkości, kontrastując z surowością elementów z betonu architektonicznego. Ten ostatni, obecny również na dachu w formie geometrycznej płyty, pełni funkcję techniczną – tworzy poduszkę powietrzną zapewniającą lepszą izolację termiczną. Kolorystyka wnętrz została utrzymana w tonacjach ziemi – odcienie zieleni, brązów, beży i złamanej bieli przeplatają się z mocniejszymi akcentami kolorystycznymi, widocznymi m.in. na dywanach i tapicerce mebli.
Zobacz też: Nowy ratusz w La Pêche – architektura w drewnie
Centralnym punktem wizualnym salonu są dwa monumentalne obrazy przedstawiające rozłożyste korzenie drzew, które wprowadzają do wnętrza element organiczny, korespondujący z ogólną filozofią projektową – bliskości z naturą. Obok znajduje się strefa jadalniana z rzeźbiarskim stołem o blacie z przezroczystego szkła i podstawie z surowego pnia, co tworzy wyrazisty dialog między sztuką a funkcjonalnością. Krzesła w odcieniu żółtej ochry ocieplają przestrzeń i ożywiają kompozycję. Z kolei strefa wypoczynkowa została zaprojektowana z myślą o miękkości i relaksie – tapicerowane fotele o obłych kształtach i stoliki kawowe o niskim profilu ustawiono na abstrakcyjnym dywanie w intensywnych kolorach, który wyznacza granice strefy bez użycia fizycznych barier. Każdy detal w tym wnętrzu, od wyboru form po tekstury i zestawienia kolorystyczne, został przemyślany w kontekście całego projektu, czego efektem jest spójna przestrzeń sprzyjająca codziennemu komfortowi.
Lokalizacja: Ribeirão Preto / Brazylia
Projekt: Mariana Orsi Arquitetura + Design
Typ: dom prywatny
Metraż: 1187 m²
Data: 2023
Zdjęcia: Carolina Mossin
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Prezentowane wnętrze według projektu pracowni maKa architekci z Poznania to...
czytajW tym domu każdy członek rodziny ma miejsce dla siebie....
czytajTeraz mieszkania na wynajem, w szczególności w dużych miastach, muszą...
czytajMinimalistyczne wyposażenie w połączeniu z łagodnymi wzorami i fakturami materiałów...
czytaj
Ilość komentarzy: 0