CAD Decor PRO progresywnie od 18 kwietnia

CAD Decor PRO progresywnie od 18 kwietnia

Ta wiosna może się okazać bardzo inspirująca dla polskiej branży projektowania wnętrz. 18 kwietnia poznańska firma CAD Projekt K&A wprowadza na rynek nowy program do projektowania, wyceny i wizualizacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych – CAD Decor PRO.

Współcześni projektanci wnętrz szukają rozwiązań wszechstronnych, innowacyjnych i kompleksowych. Dlatego CAD Decor PRO to połączenie ergonomii i funkcjonalności, jaką oferują popularne i sprawdzone już aplikacje: CAD Decor i CAD Kuchnie. Jednocześnie, Moduł Renderingu Profesjonalnego, stanowiący integralną część nowego programu, pozwala na tworzenie wizualizacji i renderingów na najwyższym poziomie. CAD Decor PRO wydaje się być narzędziem kompletnym i unikatowym, oferującym pełne możliwości projektowania komputerowego.

Oprogramowanie to powinno spełnić oczekiwania najbardziej wymagających i aktywnych zawodowo projektantów wnętrz. „Do stworzenia tego produktu zmobilizowały nas opinie i sugestie naszych klientów, którzy potrzebują narzędzia kompleksowego, wszechstronnego, ale jednocześnie będącego w stanie zrealizować wszystkie etapy projektowania, wyceny i wizualizacji wnętrz sprawnie i szybko. To głównie dla nich powstał CAD Decor PRO” - tłumaczy dyrektor CAD Projekt K&A Adam Sterczała.

Czytelny i intuicyjny interfejs gwarantuje prostą i szybką obsługę również osobom początkującym w dziedzinie projektowania wspieranego komputerowo. W przeciągu kilkudziesięciu minut można zaprojektować pomieszczenie z najdrobniejszymi detalami, dobrać meble, sprzęt AGD, dodatki, płytki lub inne okładziny ścienne i podłogowe oraz pozostałe elementy wystroju wnętrz z licznych baz producenckich i uniwersalnych (blisko 50 baz producenckich i kilka uniwersalnych), a także przygotować wycenę oraz dokumentacją techniczną dla podwykonawców.

Ostatni etap pracy w tym programie to najprzyjemniejsza i najciekawsza część projektowania. Unikatowe funkcje związane z aranżacją wnętrza pod kątem oświetlenia, kolorystyki, materiałów dekoracyjnych i wykończeniowych, a także specyficznych właściwości wybranych obiektów realizowane są w interaktywnym środowisku wizualizacji. Co więcej,wszystkie procesy zachodzące w dodatkowym Module Renderingu Profesjonalnego (Render PRO) przebiegają również w czasie rzeczywistym. Efekt ten udało się osiągnąć dzięki wykorzystaniu współdziałania procesora karty graficznej (GPU) i wielordzeniowej natury nowoczesnego procesora (CPU), znacznie skracając czas obliczeń rendera.

Nowatorskie rozwiązania zastosowane w Renderze PRO to między innymi algorytmy oświetlenia globalnego Radiosity – metoda energetyczna, oraz Raytracing - metoda obliczeń odbić i załamań promieni, pozwalające na uzyskanie zaskakująco naturalnego rozkładu światła w projektowanym pomieszczeniu. Efekt końcowy to szczegółowy projekt z fotorealistycznymi wizualizacjami, a także możliwość zapisania wirtualnego spaceru w renderowanym pomieszczeniu jako filmu w formacie AVI w jakości full HD.

Więcej informacji o programie już wkrótce na cadprojekt.com.pl

Źródło: informacja prasowa

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!