Są zwycięzcy 6. edycji konkursu Jawor-Parkiet Design Awards

Są zwycięzcy 6. edycji konkursu Jawor-Parkiet Design Awards

Poznaliśmy wyniki szóstej edycji konkursu dla architektów i projektantów wnętrz organizowanego przez producenta podłóg drewnianych Jawor-Parkiet. W tym roku uczestnicy rywalizowali o nagrodę główną w dwóch kategoriach: projekt i realizacja.

Nagrody wnętrzarskie

Na konkurs zgłoszonych zostało kilkaset prac. W czasie finałowego spotkania w dniu 22 listopada ogłoszono wyniki obrad jury w którym zasiadali architekci wnętrz oraz przedstawiciele organizatora konkursu.

W kategorii „projekt” główną nagrodę zdobyła Myroslava Belelia za pracę „Elegancja natury”, która jest projektem wnętrza restauracji. Praca, jak podkreśliło jury, łączy nowoczesność z naturalnymi materiałami i dużą ilością światła dziennego. Wnętrze zawiera rozwiązania ze szkła i metalu, a umieszczone w nim wygodne fotele zachęcają do relaksu. Zieleń roślin i stylowe oświetlenie dopełniają całości, tworząc harmonijną przestrzeń, gdzie natura spotyka się z elegancją.

Projekt restauracji - Myroslava Belelia - praca „Elegancja natury”

Z kolei w kategorii „realizacja” jury nagrodę główną przyznało Anecie Bańkowskiej za pracę „Ponadczasowa elegancja na 9. piętrze”. Jak czytamy w opisie: projekt dotyczy przestrzeni dziennej w nowoczesnym apartamentowcu przygotowanej w klasycznym, eleganckim, ale i przytulnym stylu. Pierwsze skrzypce gra tu drewno, które nadaje przestrzeni ciepłego charakteru i ponadczasowości. Meble zostały dobrane tak, aby podkreślić i kontynuować  eleganckie ciepło podłogi. Reszta elementów tworzących wnętrze utrzymana jest w odcieniach bieli, a cały nastrój budowany jest poprzez starannie dobrane faktury i delikatne niuanse.

Projekt apartamentu Aneta Bańkowska - praca „Ponadczasowa elegancja na 9. piętrze”

Ponadto w konkursie przyznano wyróżnienia:

Agnieszkę Kaczmarek uhonorowano za projekt „Czytelnia Vintage”

Projekt wnętrza przestronnej czytelni w zaadaptowanym budynku fabrycznym łączy styl industrialny z akcentami retro. Jasne, otwarte przestrzenie z dużymi oknami i wysokimi sufitami wprowadzają naturalne światło. Podłoga z desek układanych w jodełkę dodaje wnętrzu ciepła. Meble w stylu vintage, surowe lampy wiszące i dodatki tworzą przytulną atmosferę, sprzyjającą kreatywności i współpracy. Użycie stali i drewna w konstrukcjach meblowych odzwierciedla przemysłowy charakter wnętrza.

Projekt czytelni Agnieszkę Kaczmarek uhonorowano za projekt „Czytelnia Vintage”

Adamowi Dolnemu za projekt „Restauracja Łuki i Szprosy”

W projekcie restauracji głównym elementem definiującym przestrzeń jest drewniana podłoga. Jej pięknie wyeksponowana struktura, pełna ciepłych odcieni i naturalnych labiryntów ze słojów, przyciąga wzrok już od pierwszego kroku. Światło, wpadające przez majestatyczne łukowe okna, subtelnie podkreśla organiczną fakturę drewna oraz prowadzi wzrok ku oknom i eleganckiemu łukowemu sufitowi, tworząc harmonijną całość. Ciepłe podświetlenie z różnych zakamarków wnętrza, w tym spod eleganckiego baru i ściany za stolikami, dodatkowo uwypukla przytulność przestrzeni.

Projekt restauracji

Adam Dolny  otrzymał także drugie wyróżnienie. Tym razem za projekt „Elegancja Południowego Stylu”

To projekt wnętrza w stylu śródziemnomorskim inspirowany klimatem hiszpańskiej Marbelli. Stanowi połączenie elegancji z przytulnością nadmorskich rezydencji. Jasne drewno harmonijnie łączy się z tutaj innymi naturalnymi akcentami we wnętrzu, tworząc przestrzeń pełną światła i spokoju. Duże okna w salonie wpuszczają słońce, a drewniane powierzchnie nawiązują do luksusowych jachtów i nadmorskich rezydencji. Każdy detal, od rustykalnych mebli po ręcznie wykonane dekoracje, oddaje esencję hiszpańskiego stylu życia.

Projekkt salonu „Elegancja Południowego Stylu”

Z kolei Ewa Wiszniewska to wyróżnienie za projekt  „Urban Retro”

Projekt salonu połączonego z aneksem kuchennym to fuzja nowoczesnego designu i estetyki vintage. Niebanalna, geometryczna kompozycja podłogi wydziela luksusową strefę wypoczynkową, jak komfortowy dywan, kontrastując z zaoblonymi kształtami zabudowy, mebli oraz kominka. Ciepły kolor jaśniejszego drewna dodaje tej wyjątkowej przestrzeni miękkości i przytulności, niezbędnej dla domowego wnętrza.

Projekt salonu połączonego z aneksem kuchennym

Marcin Gierbienis i Damian Poklewski-Koziełł otrzymali wyróżnienie za realizację „strefy wielofunkcyjnej” w Budynku Edukacyjnym w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo

Budynek wykonany w konstrukcji technologii CLT, z drewnianymi meblami i wyposażeniem, zachowuje jednolitą naturalną kolorystykę drewna, tworząc tym samym ciepły klimat, co pozytywnie wpływa na odbiór psychofizyczny wnętrz przez odwiedzających ogród botaniczny. Strefa wielofunkcyjna zlokalizowana jest na antresoli, odznaczając się wysokością i dostępnym z niej balkonem z widokiem na otaczający pejzaż.

Żródło: materiały prasowe

"Strefa wielofunkcyjna” w Budynku Edukacyjnym w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!