Brutal w kolorach – wnętrze domu w Mikołowie

Brutal w kolorach – wnętrze domu w Mikołowie

Meblościanka – to symbol wnętrz z okresu połowy lat 50 i 60, który kojarzy się z naturalnymi materiałami, silnymi inspiracjami moderną oraz ciekawymi zestawami kolorystycznymi w których spokojne, neutralne barwy, jak biel, beże i brązy były zmieszane z akcentami jaskrawych oranży, żółci, rdzawej czerwieni, soczystej zieleni, kobaltowego lub wpadającego w granat błękitu oraz detale w kontrastowym zestawieniu czerni i bieli. I takie zestawienia możemy spotkać we wnętrzu domu zaprojektowanego przez biuro Kubieniec i Długosz.

Wnętrze domu w stylu MId Century

W realizacji uwagę skupia przede wszystkim betonowy sufit i pozbawiooe tynku słupy salonu na parterze. Są to elementy pozostawione w naturalnym kolorze betonu po przejściach. Ten zabieg nadał wnętrzu brutalną surowość. Na tej warstwie nadbudowane zostały kontrasty kolorystyczne nawiązujące do stylu Mid Century - zabudowa kominka wykończona strukturalną pomarańczową płytką i wyspa kuchenna, na stalowej konstrukcji, wykończona czarną płytką.

Wnętrze domu w stylu MId Century

Nie bez powodu wykończenie tych dwóch materiałów zostało wybrane w wersji z połyskiem. Płytki odbijają światło, zmieniają się, w zależności od pory dnia i od światła i optycznie zmniejszają masywność obu struktur. Ważnym punktem salonu jest drewniana zabudowa meblowa, na wprost której znajduje się wygodna, głęboka sofa. Regał z TV pełni również funkcję barku oraz miejsca, gdzie znajduje się gramofon. Istotną rolę w tej przestrzeni pełni oświetlenie. Odbijające się światło podkreśla surowe wykończenie betonowych sufitów.

Aranżącja wnętrza domu w stylu mid centrury

W kuchni geometryczne bryły tworzą zwartą kompozycję, zróżnicowaną pod względem kolorów, materiałów i struktur. Beton, drewno, kamienny blat, kwadratowe płytki, stalowe nogi wyspy kuchennej, ścienna lampa - to elementy i dodatki, które czynią tą przestrzeń ponadczasową.

Aranżącja wnętrza domu w stylu mid centrury

Zabudowa kominka przechodzi bezpośrednio w zabudowę schodów i prowadzi klatką schodową na piętro gdzie mieści się garderoba, biuro z wyjściem na poddasze, pokój kąpielowy oraz dwie sypialnie. Podświetlane półki, delikatne boczne światła, kinkiety w przestrzeni wykończonej spora ilością drewna i fornirów tworzą niezwykle klimatyczną i przyjemną przestrzeń zarówno do pracy jak i wypoczynku.

Aranżacja wnętrza domu w stylu mid century

W przestrzeni biura, stalowy bieg schodów został podkreślony kobaltowym kolorem i stał się głównym elementem tego pomieszczenia. Prosta, geometryczna bryła schodów została zaprojektowana w taki sposób, aby funkcjonalność łączyła się z estetyką. Wprowadzenie schodów i otwarcie przestrzeni na poddasze sprawiło, że wnętrze jest doświetlone z obu stron, a przestrzeń została optycznie powiększona.

Aranżącja wnętrza domu w stylu mid centrury

W pokoju kąpielowym strefa z umywalkami i lustrami została podkreślona fornirowaną zabudową meblową i stalową półką na perfumy i kosmetyki. W strefie kąpielowej zarówno wanna jak i prysznic zaakcentowane zostały zarówno dodatkowym oświetleniem, jak i odpowiednim doborem płytek ściennych. Całość została połączona wzorem płytek podłogowych, nie brakuje także akcentów kolorystycznych i detali w wykończeniu ze stali lub chromu.

Aranżacja domu w stylu mid century

Sypialnia jest przestrzenią, w której kolor pełni główną rolę, a obłe kształty i drewniane elementy sprawiają, że wnętrze nabiera niezwykłego charakteru. Dodatki, w postaci bocznych lamp czy też stalowych kinkietów, mięsistych zasłon oraz komody w kolorze kobaltowym, dopełniają tą przestrzeń i nadają jej niezwykle przytulny charakter.

Projekt : Joanna Kubieniec, Katarzyna Długosz/ Kubieniec + Długosz

Realizacja: 2022/2023

Zdjęcia: ZASOBY STUDIO

Aranżacja domu w stylu mid century

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!