Wiodący kolor roku 2025 wg, Benjamin Moore to „Cinnamon Slate 2113-40”. Jest to delikatne połączenie wrzosowej śliwki i aksamitnego brązu. Idealnie współgra z meblami o zaokrąglonych krawędziach, a dzięki brązowym tonom doskonale komponuje się z drewnem.
Z końcem każdego roku rozpoczyna się zwykle festiwal propozycji kolorystycznych opracowywanych przez firmy związane z przemysłem farb. Zatrudniają one tzw. łowców trendów, których zadaniem jest wytypowanie w danym roku kolorów, które odpowiadać będą szerzej pojętym tendencjom społecznym i kulturowym i można je będzie wykreować jako wiodące w wyborach projektantów oraz konsumentów.
W tym roku jako pierwsze dotarło do nas opracowanie amerykańskiego koncernu Benjamin Moore. Proces wyłaniania koloru roku odwołuje się do podobnego opracowania z roku 2023 w którym wśród wybranych kolorów był odcień „New Age 1444”. Ten delikatny, przełamany szarością fiolet był najspokojniejszą propozycją w palecie braw na której czele stał odwołujący się do czerwieni kolor „Raspberry Blush 2008-30”. W 2024 roku paleta wybranych odcieni zawierała dużo bardziej nasycony fiolet o nazwie „Hazy Lilac 2116-40” z delikatną nutą szarości. Nieoczekiwanie stał się on jednym z najczęściej wybieranych kolorów w 2024 roku. I do tej tendencji odwołała się grupa łowców trendów w propozycji na rok 2025.
Jak podkreśla Andrea Magno – dyrektor marketingu koloru i designu w koncernie Benjamin Moore, to aksamit i odczucie jego dotyku jest podstawową inspiracją materiałową do której odwołuje się wybór na rok 2025. Wiodący kolor roku 2025 to bowiem „Cinnamon Slate 2113-40”. Jest to delikatne połączenie wrzosowej śliwki i aksamitnego brązu. Idealnie współgra z meblami o zaokrąglonych krawędziach, a dzięki brązowym tonom doskonale komponuje się z drewnem.
Oprócz koloru roku Benjamin Moore wybrał całą paletę, licząca 10 barw, kolorów na rok 2025. Wprawdzie noszą one dosyć tajemnicze nazwy: „Sea Salt CSP-95”, „Leather Saddle Brown 2100-20”, „Chowning’s Tan CW-195”, „Tissue Pink 1163”, „Stained Glass CSP-685”, „Ashwood Moss 1484”, „Rosepine 461”, „Paris Rain 1501” oraz „Glacier White OC-37”, ale zasadniczo wypełniają one kryterium pokrywania całej palety kolorów: od czerwieni przez zielenie, fiolety do szarości.
„Paris Rain 1501” zawiera subtelną nutę zieleni i wnosi poczucie swobody oraz odzwierciedla wszechstronność spokojnych barw.
Z kolei „Tissue Pink 1163” to delikatny, pełen wdzięku róż. Aby dodatkowo podbić jego różowy odcień można go zestawiać z zielenią (np. „Ashwood Moss 1484” lub „Paris Rain 1501”), szałwią i szmaragdem. Z kolei dla złagodzenia oddziaływanie różu można go zestawić go z odcieniami fiołkowymi, czerwieniami i innymi kolorami pośrednimi z tej gamy.
W rekomendacjach 2025 mamy też gamę spokojniejszych kolorów nawiązujących do brązu.
„Chowning’s Tan CW-195” łączy pomarańcz i brąz, odwołując się też do koloru cydru.
Do tej palety należy także „Leather Saddle Brown 2100-20”, który jest kolorem bardziej wystawnym, bogatym. Łączy brązy z nutami czerwieni i pomarańczy.
Coraz silniejsze trendy ekologiczne sprawiają, że w palecie 2025 pojawiły się także nawiązania do zieleni.
„Stained Glass CSP-685” to połączenie błękitu i zieleni, przywodzące na myśl światło księżyca przenikające przez szkło.
Z kolei „Ashwood Moss 1484” to głęboka, grafitowa zieleń przypominająca barwę ciemnego lasu.
„Rosepine 461” odzwierciedla z kolei odważną, ale jednocześnie wyrafinowana leśną zieleń.
Źródło: materiały prasowe
|
|
|
|
|
|
|
|
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Pufy, plakaty, naklejki i inne elementy wystroju wnętrz, które rozpromienią...
czytaj„Czy miasto może być miastem, wcale nim nie będąc?”
czytajModa towarzyszy nam w codziennym życiu na różne sposoby. Trendy...
czytajJuż po raz 20 Instytut Wzornictwa Przemysłowego wyłonił finalistów konkursu...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz