Edyta Skiba z biura r_au_m* zaprojektowała funkcjonalne wnętrze mieszkania, uwzględniając potrzeby inwestorki i możliwości modyfikacji deweloperskich. Projekt obejmuje zmiany w układzie pomieszczeń, zastosowanie ekologicznych materiałów oraz przemyślany dobór wyposażenia, co pozwoliło na efektywne wykorzystanie przestrzeni i podniesienie standardu mieszkania.
W projekcie wprowadzono modyfikacje układu pomieszczeń na etapie budowy osiedla. Zmieniono rozmieszczenie ścianek działowych, podejść wodno-kanalizacyjnych oraz lokalizację gniazdek i punktów oświetleniowych. Dzięki temu zaoszczędzono na wielu materiałach budowlanych, zainstalowano grzejnik kanałowy oraz przygotowano miejsce na brodzik ukryty w podłodze. Pozwoliło to na zachowanie gwarancji dewelopera oraz zmniejszenie kosztów i czasu dalszych prac.
Wnętrze wykończono z użyciem materiałów produkowanych z myślą o środowisku. Płytki oraz ceramika zostały wybrane ze względu na ich trwałość oraz zrównoważony proces produkcji. Zabudowy meblowe zaprojektowano z myślą o ergonomii i maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni, co umożliwiło stworzenie praktycznych i estetycznych rozwiązań. W mieszkaniu znalazły się elementy wyposażenia z lat 50. i 60. m. in. kultowa lampa Louisa Poulsena, PH5. Przestrzeń jest tłem dla codziennego życia, dzięki prostym meblom i stonowanym kolorom. Całość wykończona jest w nurcie mid-century modern.
„Lampa Poulsena stała się inspiracją do wzbogacenia wnętrza o kolejne perełki współczesnego i historycznego wzornictwa. Orzechowy stół został uzupełniony odnowionymi, kultowymi krzesłami projektu Rajmunda Hałasa – wzór 200-190. Dekoracyjny kinkiet to nowoczesna oprawa FLOS IC Light, autorstwa Michaela Anastassiadesa, która stała się klasykiem designu mid-century” - dodają projektanci.
Projekt wnętrza zakładał efektywne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni mieszkania. Dzięki zastosowaniu przemyślanej ścianki zygzakowatej, uzyskano wnęki na niezbędne sprzęty AGD, takie jak lodówka czy pralka z suszarką, co pozwoliło odciążyć kuchnię i łazienkę. Dodatkowe centymetry przestrzeni uzyskano dzięki ukrytym drzwiom oraz zastosowaniu lustrzanych powierzchni w strefie wejściowej, co optycznie powiększyło wnętrze i zwiększyło ilość naturalnego światła.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Projekt: r_au_m* grupa projektowa - Edyta Skiba
Lokalizacja: Polska
Grafika: neszka.szat
Vintage store: Stroje Pokoje
Realizacja: 2024
Zdjęcia: Paweł Lipka, www.pablolipka.pl
Źródło: www.r-au-m.pl
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Walentynki za pasem, więc z tej okazji zebraliśmy kilka ciekawych...
czytajJednym ze sposobów aranżacji wnętrz tak aby dodać im artystycznego...
czytajParter i piętro wzajemnie otwierają się na siebie, a wnętrze...
czytajProjekt trzech nowoczesnych budynków mieszkalnych na ulicy Libocká, zlokalizowanej w...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz