Fotorelacja z restauracji Chagari jest wizualną ilustracją tego, jak za pomocą podwieszanego sufitu listwowego z listwy kubicznej można stworzyć niezapomniane wnętrza sal bankietowych.
Przebudowane zostały dwie strefy - restauracja i sala bankietowa. W zależności od przeznaczenia przestrzeni opracowano koncepcję projektową, w tym zastosowanie sufitów podwieszanych. W obu obiektach zastosowano sufit wykonany z listwy kubicznej firmy KRAFT . Efekt wypukłości uzyskuje się poprzez zastosowanie różnych wysokości listew kubicznych KRAFT. Różnica wysokości listwy sufitowej może wynosić do 70 mm - KRAFT produkuje listwy o wysokości od 35 mm do 105 mm.
Wiadomo, że konkurencja w branży hotelarsko-restauracyjnej jest intensywna. Restauratorzy stosują różne strategie, aby prześcignąć swoich rywali. Jednym z trików jest zaskoczenie gości oryginalnym wnętrzem. Dokładnie to zrobiono w trakcie rekonstrukcji kompleksu restauracyjno-hotelowego Chagari pod Lwowem.
Jasne wnętrze w połączeniu z białym podwieszanym sufitem z listwy kubicznej tworzy lekki i zwiewny klimat pomieszczenia. W centrum sufitu znajduje się specjalna okrągła konstrukcja, która jest dekorowana w zależności od potrzeb imprezy. W pozostałej części sufitu zastosowano listwę KRAFT o wysokości 35mm w rozstawie 104mm. Taka aranżacja zachowuje ogólną kolorystykę pomieszczenia, ale dzięki przerwom między listwami nie ma sterylnego białego wyglądu.
Rzut projektowy obejmuje to, że kształt i wypukłość sufitu podwieszanego nadają wystające krążki z listew o wysokości 105 mm. Technicznie to łatwe, ale skuteczne rozwiązanie. Rozstaw uniwersalnej belki nośnej KRAFT wynosi 52 mm. Główny ruszt sufitu listwowego montowany jest w rozstawie 104mm, a pomiędzy głównymi listwami montowane są dodatkowe listwy. W rezultacie powstał sufit listwowy o rozstawie 52 mm, z listwami o różnych wysokościach ułożonymi na przemian.
Cięcie listwy kubicznej do tych sufitowych elementów dekoracyjnych można zamówić w fabryce, jeśli masz projekt i znasz dokładną liczbę listew w wymaganych wymiarach. Istnieje również możliwość docięcia listwy bezpośrednio w miejscu montażu poprzez dodanie do zamówienia dodatkowej ilośći na cięcie.
Jak widać, takie rozwiązanie konstrukcyjne w wypadku podwieszanego sufitu listwowego jest dość łatwe do zastosowania w praktyce.
W głównej sali restauracyjnej również zastosowano sufit podwieszany z listwy kubicznej firmy KRAFT, ale w nieco inny sposób niż w sali bankietowej. Na zdjęciu widać, że sufit podwieszany nie zajmuje całej przestrzeni, a jedynie jej centralną część. I w tej części postanowiliśmy nie robić standardowego sufitu listwowego, ale nadać mu charakterystyczny wygląd. Udało się to osiągnąć na dwa sposoby. Po pierwsze, zastosowano listwy w dwóch kolorach. Po drugie, podobnie jak w sali bankietowej, zastosowano listwy o różnych wysokościach, aby nadać sufitowi wypukłości. W efekcie powstał sufit z 'uporządkowanym chaosem', który z pewnością zostanie zapamiętany przez odwiedzających.
Z tego przykładu można wyciągnąć dwa główne wnioski.
1. Listwa kubiczna jest dosłownie stworzona do rozwiązań projektowych. Ogromna liczba opcji projektowych może być zrealizowana poprzez różne kombinacje kolorów, wysokości, szerokości, nachylenia, względnego rozmieszczenia i innych czynników. A większość opcji nie wymaga skomplikowanych rozwiązań inżynierskich. Wszystko zależy od wyobraźni!
2. Niezależnie od rozwiązań konstrukcyjnych zastosowanych w suficie listwowym, nie wpływa to na jego funkcjonalność. Taki sufit ukrywa całą instalację komunikacyjną i umożliwia łatwy dostęp do pustki stropowej.
Artykuł sponsorowany
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Stół. Przyjmuje najróżniejsze kształty, kolory, wielkości... Bez wątpienia możemy go...
czytajNowoczesna łazienka powinna być estetyczna, a zarazem funkcjonalna. Efekt taki...
czytajW trakcie targów Salone del Mobile 2012 w Mediolanie marka...
czytajPłyty meblowe standardowe i w wersji HD czyli o podwyższonej...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz