Ramen w pixelowym wnętrzu

Ramen w pixelowym wnętrzu

Ramencraft to praska restauracja autorstwa pracowni SOA architekti. Projekt pasjonatów japońskiej kultury, czerpiący inspirację z japońskiej tradycji i popkultury, zaciekawia unikalnym połączeniem elementów kultury japońskiej, świata gier 8-bitowych oraz popkultury.

Żartobliwa przestrzeń

Ramencraft znajduje się w sercu Pragi, oferując gościom niepowtarzalne doznania wizualne i smakowe. Wnętrze restauracji stanowi fuzję japońskiej estetyki i pixel artu, co jest widoczne już od samego wejścia, gdzie ze ściany wita "Czezilla" – czeska interpretacja japońskiego fenomenu kulturowego. Ten graficzny element doskonale łączy świat gier z tradycyjną kulturą japońską, tworząc dynamiczną i pełną energii atmosferę.

W duchu otwartej przestrzeni

Układ funkcjonalny Ramencraft jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom komfort i unikalne doświadczenia. Restauracja podzielona jest na dwie główne strefy: przednią, z oddzielnymi boksami idealnymi do cichego delektowania się ramenem, oraz tylną, w której intensywne grafiki i ekspresywne dekoracje przenoszą gości do świata japońskich gier. W centralnej części restauracji znajduje się otwarta kuchnia, co pozwala gościom obserwować proces przygotowywania posiłków. 

Dynamiczne wnętrza

Projekt Ramencraft odznacza się kilkoma kluczowymi cechami, które wyróżniają go na tle innych restauracji. Po pierwsze, zastosowanie kontrastujących kolorów – niebieskiego i jaskrawego czerwonego – nadaje wnętrzu dynamizmu i świeżości, jednocześnie podkreślając atmosferę szybkiej obsługi. Inspiracją dla tego projektu była pasja inwestorów do japońskiej kultury, zarówno tej tradycyjnej, jak i popkulturowej. Widoczna jest ona w każdym detalu, od graficznych przedstawień na ścianach po układ funkcjonalny wnętrza. Ciekawym detalem są również małe figurki szczęśliwych kotów, które można znaleźć na półkach i stolikach, dodając wnętrzu przyjaznego i zabawnego charakteru.

Ramencraft - metryczka projektu wnętrza

Projekt: SOA architekti
Lokalizacja: Václavské nám. 828/23, 110 00,  Praga, Czechy
Zespół projektowy: Štefan Šulek, Lucia Kráľ
Grafika: Tomáš Eisner
Realizacja: 2024
Powierzchnia użytkowa: 107 m²
Inwestor: Ramencraft
Zdjęcia: Studio Flusser
Źródło: https://s-o-a.cz/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!