Ekologiczne wnętrza na 27. piętrze w Mumbaju

Ekologiczne wnętrza na 27. piętrze w Mumbaju

W sercu tętniącego życiem Mumbaju powstał nowy projekt biurowy o powierzchni ok. 370 m2, zlokalizowany na 27. piętrze nowoczesnego wieżowca. Projekt został stworzony przez Sanjay Puri Architects i odznacza się wykorzystaniem ekologicznych materiałów oraz innowacyjnym podejściem do przestrzeni biurowej. Biuro wyróżnia się nie tylko funkcjonalnym układem, ale również unikalnym designem, który łączy różnorodne materiały, takie jak papier, drewno, szkło, trzcina, juta i tkaniny.


Office27

Idea zrównoważonego rozwoju 

Projekt biura zainspirowany jest ideą zrównoważonego rozwoju, co widoczne jest w każdym detalu jego wnętrza. Centralnym elementem jest rzeźbiarski sufit wykonany z papierowych tub, które zostały specjalnie zaimpregnowane środkiem ognioodpornym. Te tuby, o różnych średnicach, tworzą unikalny, artystyczny wygląd, podkreślony dodatkowo przez specjalnie zaprojektowane świetlówki. Przestrzeń biura została zaplanowana tak, aby wykorzystać rzadko spotykaną w Mumbaju  wysokość 6 metrów, co dodaje wnętrzu przestronności i lekkości. W duchu zrównoważonego rozwoju powstał także inny projekt Sanjay Puri Architects, Centrum Wspólnoty w sercu pustyni

Office27

Przestrzeń wielofunkcyjna

Biuro zostało zaprojektowane z myślą o maksymalnej funkcjonalności i komforcie pracy. Kabiny, rozmieszczone wzdłuż obwodu biura, zapewniają prywatność i ciche miejsce do pracy, podczas gdy centralna część jest otwartą przestrzenią do wspólnej pracy i komunikacji. W biurze znajduje się sześć kabin, pokoje konferencyjne oraz miejsca do dyskusji, a także przestrzeń dla 36 pracowników. Ponadto, duża sala konferencyjna wyposażona jest w instalację świetlną z papierowych tub, zawieszonych na różnych wysokościach, co dodaje wnętrzu dynamiki.

Eko-wyposażenie 

Projekt biura wyróżnia się także unikalnym wykorzystaniem materiałów z recyklingu. Kabiny zostały wykonane z płyty ze sklejki pochodzącej z różnych innych miejsc budowy, co nadaje im unikalny, falisty wygląd. Meble, takie jak stoły, komody i szafki, również zostały wykonane z tej samej sklejki, tworząc spójną estetykę w każdej kabinie. Przestrzeń wypoczynkowa z widokiem na panoramę miasta, wyposażona w bar i miejsca do siedzenia, stanowi idealne miejsce do relaksu. Recepcja, z panelami z włókna, przypominającymi betonowe deski, oraz lekkimi meblami z pianki betonowej, wprowadza gości w unikalny klimat biura. 

Projektowanie w duchu zrównoważonego rozwoju

Projektowanie w duchu zrównoważonego rozwoju staje się coraz bardziej istotne w dzisiejszym świecie. W miarę jak rośnie świadomość ekologiczna, architekci i projektanci wnętrz szukają nowych sposobów, aby ich prace były nie tylko estetyczne, ale również przyjazne dla środowiska. Wykorzystanie materiałów z recyklingu, takich jak sklejka czy papierowe tuby, nie tylko redukuje ilość odpadów, ale także wprowadza unikalne tekstury i formy do przestrzeni. W czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej widoczne, każdy krok w stronę zrównoważonego rozwoju ma ogromne znaczenie.

OFFICE@27 - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Sanjay Puri Architects
Lokalizacja: Mumbaj, Indie
Zespół projektowy: Madhavi Belsare, Payal Raut, Subodh Amin
Inwestor: The Vibrant Group India
Realizacja: 2024
Powierzchnia: ok. 371 m2
Zdjęcia: Vinesh Gandhi
Źródło: https://sanjaypuriarchitects.com/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!