Kupujesz zlewozywak kuchenny? Sprawdź, o czym warto pamietać!

Kupujesz zlewozywak kuchenny? Sprawdź, o czym warto pamietać!

Wybór zlewozmywaka do kuchni może stać się mocno kłopotliwy. Dzieje się tak z kilku przyczyn, ale przede wszystkim dlatego, że mamy za małą wiedzę na temat kupowanego sprzętu. Po drugie wybór utrudnia ogromna ilość asortymentu dostępnego w wielu wzorach, kolorach i rozmiarach. Jeśli chcesz, aby kupno zlewozmywaka nie było dla Ciebie zbyt problematyczne, zrób wcześniej solidy rekonesans. Przejrzyj ofertę, porównaj specyfikację i dopasuj zlewozmywak do swoich preferencji i aktualnych potrzeb.

Dopasuj zlewozmywak do kuchni - design i wymiary

Kuchnie są różne. Jedne mają większą kubaturę, inne mniejszą. Różne są też potrzeby domowników. Do małego pomieszczenia lub(i) mało ustawnego nie wybierzesz każdego zlewozmywaka. Najczęściej montuje się się zlewozmywaki jednokomorowe: https://granitan.pl/zlewozmywaki-granitowe/jednokomorowe, który płynnie wkomponuje się w wystrój wnętrza. Jeśli miejsca jest wyjątkowo mało, warto postawić na zlew narożny. Wtedy zyskasz dodatkową powierzchnię roboczą, zachowując przy tym funkcjonalność zlewu. Modele jednokomorowe wybierają często osoby mieszkające samotnie lub te, które mniej gotują. Tego typu zlewozmywak jest wystarczający, gdy w kuchni jest zmywarka do naczyń. Wtedy dwie komory to zazwyczaj stanowczo za dużo.

Materiał ma duże znaczenie

Rozejrzyj się po sklepach internetowych i zobacz, w jak wielu wzorach, kształtach i kolorach występują zlewozmywaki kuchenne. Jeśli ww. elementy dopasujesz do swoich potrzeb, zostanie jeszcze wybór materiału. To od niego zależy, czy zlew będzie funkcjonalny, trwały i elegancki, a użytkowanie przyjemne. Dlatego też na pierwszym miejscu stawiaj zawsze na aranżację kuchni i kolor, aby stworzyć spójną całość z kuchennymi akcesoriami.

Zlewozmywak z granitu- trwałość i atrakcyjny wygląd

Zlewozmywaki kuchenne granitowe stały się niezwykle popularne wśród użytkowników ze względu na dużą odporność i elegancki wygląd. Zrobione są kruszywa granitowego i dedykowanie żywicy np. poliestrowo-akrylowej. Bardzo przyjemnie się go używa ze względu na łatwość czyszczenia i konserwacji. Zlewozmywaki granitowe najczęściej można nabyci w kilku podstawowych barwach - białej, czarnej, szarej, brązowej i bazowej. Montaż tego modelu sprawi, że stworzysz mile dla oka, estetyczne i praktyczne wnętrze w wersji klasycznej lub nowoczesnej.

Modne i nowoczesne zlewozmywaki ceramiczne

Zlewozmywak wykonany z ceramiki ma podobne właściwości, jak zlewozmywak granitowy, Wykonany jest z gliny, którą wypala się w bardzo wysokiej temperaturze. Charakteryzuje się wyjątkową trwałością i atrakcyjnym wyglądem, co sprawia, że ważne miejsce zajmuje w eleganckich kuchniach stylizowanych, np. na styl amerykański. Niezwykle łatwo się go czyści ze względu na idealnie gładką szkliwioną powierzchnię. Wystarczy delikatna gąbka lub ściereczka i woda, aby doprowadzić go do lśnienia. Obok wielu zalet zlewozmywaki ceramiczne mają jedną, sporą wadę, która zniechęca użytkowników do kupna. Chodzi tu o zbyt wysoką cenę. Dlatego ciekawą i tańszą alternatywą są zlewozmywaki granitowe lub ze stali szlachetnej.

Po wyborze zlewozmywaka pomyśl o akcesoriach, które znacząco wpływają na komfort pracy w kuchni. To m.in. misa ociekowa służąca do osuszania owoców, warzyw czy zieleniny. Może służyć również do przechowywania umytych szklanek czy talerzy w celu szybszego wyschnięcia. Oprócz misy dostępne są także rozdrabniacze do resztek jedzenia czy dozowniki do płynu. Dobierz najlepsze dla siebie akcesoria, aby pobyt w kuchni stał się jeszcze bardziej przyjemny.

*Artykuł sponsorowany

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!