Słoneczne wnętrze Food Hall WITA

Słoneczne wnętrze Food Hall WITA

W Gdyni powstaje nowy, niezwykły projekt – Food Hall WITA. Jego autorem jest pracownia Biuro Kreacja, kierowana przez Dorotę Terlecką. Projekt łączy w sobie naturę i nowoczesność, tworząc unikalne miejsce spotkań i kulinarnych doznań. Food Hall WITA ma na celu ożywienie zapomnianego centrum handlowego Witawa, integrując społeczność lokalną i oferując wyjątkowe doświadczenia kulinarne w otoczeniu inspirowanym naturą.

Wnętrza inspirowane naturą i miejskim życiem 

Główną inspiracją dla projektu była niezwykła lokalizacja Witomina. Ta malownicza dzielnica Gdyni, z bogatą historią sięgającą XIX wieku, przeszła intensywny rozwój po II wojnie światowej, kiedy powstały liczne osiedla mieszkaniowe. Obecnie Witomino łączy blokowiska z lat 60. i 70. z nowoczesnymi osiedlami i domami jednorodzinnymi. Położone na wzgórzach, oferuje piękne widoki i spokojne tereny zielone, łącząc naturę z miejskim życiem. Ta bliskość natury stała się punktem wyjścia dla koncepcji food hall-u. 

„Wnętrze food hall-u w Witawie urzeka ciepłymi, naturalnymi kolorami oraz prostym, lecz efektownym oświetleniem. Naszym celem było stworzenie wnętrza przyjaznego dla wszystkich odwiedzających, tak aby każdy czuł się tu naturalnie i swobodnie” - mówi projektantka Dorota Terlecka z pracowni Biuro Kreacja.

Naturalna przestrzeń 

Wnętrze będzie przestronne, z wysokimi sufitami, co nada mu wrażenie otwartości i swobody. Będzie dominować tu ciepła kolorystyka, obejmująca odcienie brązu, beżu i zieleni, które będą tworzyć harmonijną i spokojną atmosferę. Naturalne światło wpadające przez duże okna dodatkowo podkreśli przytulność przestrzeni. Centralnym punktem wnętrza będzie elegancko wykończony bar, otoczony płytkami w odcieniach brązu i zieleni, harmonizującymi z otaczającą przyrodą. Nad barem zostanie umieszczony ekran, który będzie transmitować zarówno wydarzenia sportowe, jak i artystyczne wizualizacje, tworząc unikalną atmosferę przyciągającą miłośników sportu i kultury. 

Food Hall WITA - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Biuro Kreacja
Lokalizacja: Gdynia
Zespół projektowy: Dorota Terlecka, Marta Pruszyńska, Denis Durtsev
Wizualizacje: Will be studio  
Źródło: https://biuro-kreacja.pl/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!