Luksfery w nowoczesnym wydaniu

Luksfery w nowoczesnym wydaniu

Reflect Architecture zaprojektowało nową klinikę laserowej korekcji wzroku Lumea w Toronto. Projekt, zlokalizowany w The Well, wyróżnia się nowatorskim podejściem do przestrzeni klinicznej, łącząc zaawansowane technologie z immersyjnymi doświadczeniami dla pacjentów. 


Ze szklaną dominantą

Klinika znajduje się na trzecim piętrze biurowca atrialnego. Przestrzeń kliniki nawiązuje do otaczającej architektury swoimi krzywiznami i blokami szklanymi, odnosząc się jednocześnie do optycznego charakteru działalności. Ściana z białych luksferów definiuje przestrzeń wejścia. Chłodne, nieprzepuszczalne powierzchnie ze szkła i betonu równoważą ciepłe tony drewna i roślin, które wprowadzają naturalne elementy do wnętrza. Przejście od recepcji do salonu prowadzi przez strefę kompresji obramowaną drewnianymi listwami i wewnętrznym ogrodem. 

Przestrzeń kliniki na nowo

Układ przestrzeni wywraca tradycyjne formaty klinik okulistycznych, uwypuklając techniczną wiedzę i nowoczesne wyposażenie, które wyróżniają markę. Główne pomieszczenie zabiegowe, z centralnym elementem w postaci sprzętu do refrakcyjnej korekcji wzroku, znajduje się na froncie wnętrza. Jest ustawione naprzeciw przeszklonej ściany wychodzącej na pasaż dla pieszych i zasłonięte falującą ścianą z bloków szklanych. Klienci są witani w mniejszej recepcji, a następnie prowadzeni przez kręty korytarz do wewnętrznej poczekalni. Prywatność tej przestrzeni była kluczowym elementem projektu, zapewniając spokojne miejsce odpoczynku przed i po zabiegach. 

Klinika Lumea - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Reflect Architecture
Lokalizacja: Toronto, Kanada
Inwestor: Lumea
Realizacja: 2023
Zdjęcia: Doublespace Photography
Źródło: www.reflectarchitecture.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!