Kolorowa bawialnia w stylu Montessori

Kolorowa bawialnia w stylu Montessori

Bawimy Family Concept w Poznaniu to wyjątkowe miejsce, gdzie dzieci mogą bawić się w duchu Montessori, a rodzice odpocząć na wygodnych kanapach. Projekt autorstwa Agnieszki Szalbierz z Szalbierz Design charakteryzuje się przyjaznym designem, funkcjonalnym układem i użyciem naturalnych materiałów.

Bawimy Family Concept

Wielofunkcyjna przestrzeń

Przestrzeń bawialni została zaprojektowana z myślą o łatwości nawigacji i swobodzie poruszania się dzieci. Wnętrze jest podzielone na strefy, które umożliwiają zarówno zabawę, jak i odpoczynek. Po jednej stronie znajduje się drewniana konstrukcja małpiego gaju, idealna do wspinaczki i zabawy dla dzieci, a po drugiej stronie znajduje się przestrzeń kawiarniana z wygodnymi krzesłami i stołami, gdzie rodzice mogą odpocząć. Kącik kawiarniany wyposażony jest w nowoczesne, miętowe krzesła i czarne stoliki, które tworzą kontrast z surową betonową ścianą. Za ladą kawiarnianą znajdują się różnorodne półki na napoje i dodatki, utrzymane w minimalistycznym stylu. Pomarańczowe akcenty, takie jak tapicerowana kanapa i szafka, dodają wnętrzu energii i ciepła. Znajduje się tu także strefa do pracy lub spokojnego wypoczynku, gdzie rodzice mogą napić się kawy i zrelaksować.

Bawimy Family Concept

Bawimy Family Concept

Naturalne materiały 

Projekt bawialni w stylu Montessori został zrealizowany z użyciem naturalnych materiałów, takich jak drewno, które tworzy przytulną atmosferę i zapewnia trwałość. Inspiracją do stworzenia tej przestrzeni była filozofia Montessori, która kładzie nacisk na naturalny rozwój dziecka i samodzielne odkrywanie świata. Dzięki temu, dzieci mogą swobodnie eksplorować przestrzeń, ucząc się przez zabawę. Każdy element wnętrza, od kolorystyki po detale wykończenia, został starannie zaplanowany, aby sprzyjać zarówno zabawie, jak i odpoczynkowi.

Bawimy Family Concept

Bawimy Family Concept

Bawimy Family Concept - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Szalbierz Design
Lokalizacja: Poznań
Realizacja: 2024
Zdjęcia: Maja Musznica Shine Studio / fotografia wnętrz
Źródło: https://szalbierzdesign.pl/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!