Pizzeria 22k w historycznych halach fabryki tytoniu

Pizzeria 22k w historycznych halach fabryki tytoniu

Sebastian Rossbach i Marco Barth otworzyli swoją Pizzerię 22k w zabytkowych halach fabryki tytoniu projektu Petera Behrensa i Alexandra Poppa w Linz. Projekt wnętrza, stworzony przez destilat design studio, łączy funkcjonalność z historycznym charakterem budynku. 

Wnętrza w odcieniach czerni

Pizzeria 22k mieści się w hali o powierzchni 50m2. Układ pomieszczenia nie mógł zostać zmieniony ze względu na surowe wymagania ochrony zabytków. Zamiast tego destilat zanurzył 50-metrową przestrzeń w głębokiej czerni od podłogi aż po sufit, zaczynając od istniejącej wylanej asfaltowej podłogi. Wszystkie nowe drewniane elementy użyte w pomieszczeniu są wypalone przy pomocy tradycyjnej japońskiej techniki Shou Sugi Ban, która naturalnie konserwuje materiał, sprawia, że powierzchnie są wodoodporne i nadaje im bardzo specyficzną estetykę zróżnicowanych ciemnych odcieni. 

Industrialne wnętrza

Centralnym elementem pomieszczenia jest bar wykonany z recyklingowanych czerwonych pustaków: ułożony w charakterystyczną strukturę plastra miodu, wypełniony ciemną zaprawą, oszlifowany, obramowany czarną blachą i efektywnie podświetlony. W monochromatycznym wnętrzu z eleganckimi czarnymi siedzeniami Thonet, surowy materiał nabiera muzealnego charakteru.  

"Do zabytkowych budynków najlepiej podchodzić z wielkim szacunkiem, ale bynajmniej nie ze strachem" - stwierdza jeden z projektantów pracowni destilat design. "Zamiast kłaniać się historii, skonfrontowaliśmy przemysłowy zabytek z równie mocnym projektem wnętrza.”


Pizzera 22k - metryczka projektu wnętrza

Projekt: destilat design studio
Lokalizacja: Linz, Austria
Zespół projektowy: Henning Weimer, Harald Hatschenberger, Therese Fuchshuber
Inwestor: Rossbarth OG
Powierzchnia: 50 m2
Realizacja: 2023
Zdjęcia: Jürgen Grünwald
Źródło: https://destilat.at/en/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!