Projekt sufitu podwieszanego, który definiuje atmosferę całego pomieszczenia

Projekt sufitu podwieszanego, który definiuje atmosferę całego pomieszczenia

Kreatywnie zaprojektowany sufit podwieszany w sali restauracyjnej jako dowód na wszechstronne zastosowanie sufitów listwowych KRAFT.

Zawsze twierdziliśmy, że sufit z listwy kubicznej daje możliwość stworzenia niezliczonej liczby wariantów projektowych. Wynika to z połączenia różnych parametrów listwy i sufitu jako całości. Jako przykład ilustracyjny może posłużyć ten obiekt.

Na zdjęciu widzimy dwie sąsiadujące sale restauracyjne o wspólnym stylu i wystroju. Jedyne, co różni je od siebie, to typ sufitu podwieszanego. W pierwszym pomieszczeniu widzimy sufit listwowy wykonany z listew kubicznych o fakturze drewna. W drugim pomieszczeniu znajduje się sufit rastrowy o strukturze piramidalnej o tej samej fakturze drewna. Pomimo różnych rodzajów sufitów podwieszanych, oba pomieszczenia wyglądają stylowo i harmonijnie. Pomieszczenie z sufitem rastrowym nie wyróżnia się szczególnymi cechami.  Przyjrzymy się jednak bliżej pomieszczeniu z sufitem listwowym KRAFT, aby zrozumieć, jakie triki konstrukcyjne zastosowano przy projektowaniu sufitu podwieszanego.

W skrócie, w suficie zastosowano po prostu naprzemienne układanie listew według wysokości i skoku. Brzmi to prosto, ale w rzeczywistości było to dzieło projektanta, który wykorzystał pozornie prosty zestaw listew do stworzenia fantastycznego sufitu, którego nie można było zobaczyć nigdzie indziej. Jakie więc techniki zostały wykorzystane przy projektowaniu tego sufitu?

1. Zastosowanie sąsiednich listew o różnych wysokościach 

Listwa kubiczna KRAFT ma wysokość 35-105 mm i rozstaw 10 mm. Wysokość listwy kubicznej to parametr, który nadaje sufitowi podwieszanemu objętość. Różnica między minimalną a maksymalną wysokością wynosi 70 mm. Ta różnica jest wyraźnie widoczna z każdej odległości. A skok 10mm nie jest tak widoczny, co daje wrażenie płynnego przejścia z niższej do wyższej listwy.

2. Wykorzystanie różnych skoków listew do tworzenia kształtów

Projektant wybrał skok listwy bazowej 104 mm. Jest to uzasadnione, biorąc pod uwagę, że sufity są dość wysokie. A przy tym wybór tego skoku dawał duże pole do kreatywności. Listwy tworzące objętościowy wzór są warunkowo podzielone na osobne sektory. Dzięki wybranemu skokowi 104 mm, sąsiadujące sektory zachodzą na siebie. A na ich skrzyżowaniach skok listew wynosi 52 mm - co stanowi praktycznie ciągłą powierzchnię. Tak więc, dzięki tej metodzie, na suficie powstają dodatkowe wzory, które świetnie wyglądają w ogólnym projekcie.

Podsumowując, chcielibyśmy jeszcze raz podkreślić, żelistwa kubiczna jest najwłaściwszym materiałem do tworzenia niepowtarzalnych sufitów dekoracyjnych. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni. 

Życzymy inspiracji!

*Artykuł Partnera

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!