Kolorowy azyl dla rodziny

Kolorowy azyl dla rodziny

Projekt FABRYK-ART to nowoczesne wnętrze domu, stworzone z myślą o komforcie i potrzebach sześcioosobowej rodziny. Właściciele chcieli, aby przestrzeń była nie tylko przytulna, ale i odważna pod względem kolorystycznym, co udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu żywych barw.

Indywidualne potrzeby mieszkańców

Inspiracją dla projektu były indywidualne potrzeby każdego z mieszkańców oraz ich różnorodne pasje. Każdy z pokoi dziecięcych został zaprojektowany z myślą o ich zainteresowaniach, uwzględniając miejsca na pianino, harfę czy legowisko dla psa. W kuchni z jadalnią stworzono przestrzeń, gdzie cała rodzina może wspólnie spędzać czas, gotując, grając w planszówki czy odrabiając lekcje. „W tym domu, rodzinne życie toczy się głównie w kuchni. Rodzicom zależało na tym, by móc wspólnie gotować i pomagać czwórce dzieci w nauce.  By każdy, znalazł dla siebie dogodne miejsce, pojawiają się siedziska w różnych miejscach i na różnych wysokościach. A tapicerowana ławka pod oknem, która była marzeniem właścicielki, umożliwia wygodne wypakowywanie zakupów, a najmłodszym dosięganie do blatu, podpatrywanie i ewentualną pomoc przy rodzinnym gotowaniu” mówi projektantka Agata Ferenc. 

Funkcjonalny układ domu

Układ funkcjonalny domu został zaprojektowany z myślą o maksymalnej wygodzie użytkowników. Przestrzeń jest dobrze oświetlona, a przesuwne drzwi z przeszklonymi skrzydłami oddzielają salon od kuchni, izolując hałasy i zapachy. Otwarta klatka schodowa prowadzi do salonu, co wprowadza dodatkowe światło i tworzy atrakcyjną kompozycję schodów, balustrady i oświetlenia. Dom składa się z 14 pomieszczeń, w tym wiatrołapu, przedpokoju, łazienki na parterze, dużej łazienki z sauną na piętrze, trzech pokoi dziecięcych, kuchni z jadalnią, salonu, schodów i korytarza na piętrze, sypialni rodziców, garderoby oraz pokoju telewizyjnego.

Kolorowe i naturalne materiały

Wygląd projektu to harmonijne połączenie naturalnych materiałów z odważnymi akcentami kolorystycznymi. Dominują tu drewno i kamień, które nadają wnętrzu ciepła i naturalnego charakteru. Na podłogach parteru zastosowano winyl drewnopodobny, idealny dla domu na wsi, gdzie mieszkają dwa duże psy. Piętro wykończone zostało miękką, grubą wykładziną dywanową. W całym domu królują mocne akcenty kolorystyczne, takie jak żółty kominek czy kobaltowe lampy nad wyspą kuchenną. Tapicerowana ławka pod oknem w kuchni oraz duży stół do planszówek w jadalni to tylko niektóre z przemyślanych rozwiązań, które podkreślają funkcjonalność wnętrza.

Dom 6-osobowej rodziny - metryczka projektu wnętrza

Projekt: FABRYK-ART Agata i Maciej Ferenc
Lokalizacja: Kuźna k/ Opola
Zdjęcia: Mikołaj Dąbrowski
Źródło: https://www.facebook.com/fabrykart/?locale=pt_PT&_rdr

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!