Czerwona instalacja w centrum Warszawy

Czerwona instalacja w centrum Warszawy

"Giardino" to letnia odsłona baru Va Bene Cicchetti, zaprojektowana przez warszawskie studio architektoniczne NOKE Architects oraz Aleksandrę Hyz. Projekt stanowi kontynuację weneckich inspiracji, wprowadzając wyjątkowy ogródek, który unosi się nad szarym kamiennym brukiem MDM-u, nawiązując do słynnych Giardini della Biennale. Właścicielami konceptu są Agata Szaran i Emanuele Guidi, którzy wspólnie z marką MARTINI stworzyli przestrzeń pełną sztuki, zieleni i nowatorskich rozwiązań architektonicznych.

 Va Bene Cicchetti

Weneckie inspiracje

Wiodącym materiałem w projekcie "Giardino" jest barwiona ceramika, która nawiązuje do weneckich tradycji i elementów obecnych we wnętrzu baru. Personalizowane płyty gresowe i tarasowe, dodają unikatowego charakteru przestrzeni. Złożone elementy z lakierowanej stali, stworzone przez lokalnych rzemieślników, dopełniają całości. Wieczorami ogródek ożywiają liniowe oświetlenie ukryte w metalowych profilach, które podkreślają bujną zieleń w donicach okalających wyspę. Inspiracją dla całego projektu była chęć stworzenia miejsca, które przyciągnie zarówno stałych gości, jak i przechodniów, oferując im wenecki klimat w sercu Warszawy.

Va Bene Cicchetti

Modułowa instalacja

Przestrzeń ogródka została zaprojektowana z myślą o maksymalnej funkcjonalności i elastyczności. Znajdują się tu modularne stoły i loże, które można dowolnie aranżować, co pozwala na swobodne poruszanie się gości i tworzenie nowych układów. Wśród parasoli umieszczone są także siedziska, które meandrują między trzonami, tworząc kameralne zakątki. Centralnym punktem jest wygięty w łuk bar, zaprojektowany przez Olę Niepsuj, znaną z mozaik zdobiących wnętrze Va Bene Cicchetti czy basen w hotelu Glar.

Va Bene Cicchetti

Czerwona organiczna wyspa

Ogródek "Giardino" wyróżnia się organiczną formą, która unosi się nad brukowaną nawierzchnią, tworząc efekt unoszącej się wyspy. Głównym elementem wizualnym są kielichowate parasole w intensywnej czerwieni, które przypominają ogromne kwiaty wyrastające z tarasu. Aby dostać się do ogródka, goście muszą przekroczyć linię lazurowego światła i wejść na pomost wykonany z barwionej ceramiki, co dodatkowo podkreśla magiczny charakter tego miejsca.

Chcemy wychodzić poza utarte szlaki, inspirować i proponować rozwiązania. Nasz nowy ogródek jest przykładem tego, że nie trzeba zawsze tworzyć tych samych kwadratowych przestrzeni. Można, a według nas nawet trzeba, wychodzić poza schemat i tym samym pozwalać ludziom na spróbowanie czegoś nowego. To też motywuje rynek do bardziej innowacyjnego podejścia” - mówi Agata Szaran, współwłaścicielka Va Bene Cicchetti.

Va Bene Cicchetti

Giardino - metryczka projektu

Projekt: NOKE Architects
Lokalizacja: Warszawa
Zespół projektowy: Piotr Maciaszek, Karol Pasternak, Aleksandra Hyz
Instalacja artystyczna (bar): Ola Niepsuj
Inwestorzy: Agata Szaran, Emanuele Guidi
Zdjęcia: Piotr Maciaszek
Realizacja: 2024
Źródło: http://nokearchitects.com/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!