Wnętrza w kształcie morskiej fali

Wnętrza w kształcie morskiej fali

Casa K to projekt hotelarski zrealizowany z pasją do designu, dbałością o detale oraz miłością, która jest znakiem rozpoznawczym Wael Farran Studio. Ten inspirowany ruchem morza, zespół apartamentów prowadzi odwiedzających przez spersonalizowane przestrzenie za pomocą stylizowanych, zakrzywionych linii w monochromatycznych tonach, budując ciepłą, bezpieczną i komfortową atmosferę szczęśliwego domu. Apartament usytuowany jest na wybrzeżu Bejrutu. 

Casa K

Wnętrza w rytmie morza

Projekt Casa K jest hołdem dla ruchu morza, co znajduje odzwierciedlenie w zakrzywionych liniach i monochromatycznych odcieniach użytych we wnętrzach. Inspiracje morskie przenikają przez cały apartament, tworząc spójną i kojącą atmosferę. Wael Farran Studio zrealizowało projekt, który łączy w sobie nowoczesny design z elementami tradycyjnymi, takimi jak arabskie kaligrafie i orientalne akcenty. Każdy element wnętrza, od mebli po oświetlenie, został starannie zaprojektowany i wykonany na zamówienie, co podkreśla dbałość o detale i wysoką jakość wykonania. Projekt zachowuje oryginalny układ mieszkania, jednocześnie wprowadzając istotne ulepszenia w zakresie wykończeń wnętrz, instalacji elektrycznych oraz systemów oświetleniowych i dźwiękowych.

Indywidualna przestrzeń

Casa K oferuje przemyślany układ funkcjonalny, który zaspokaja potrzeby zarówno mieszkańców, jak i gości. Salon, pełen niestandardowych mebli zaprojektowanych przez studio, łączy w sobie funkcję przestrzeni wypoczynkowej i jadalnej. Na szczególną uwagę zasługują dwa stoły jadalniane, w tym jeden z linii FORMITABLE©, które mogą pomieścić do szesnastu osób. Cała przestrzeń została zaprojektowana z myślą o harmonii i funkcjonalności, z ukrytymi miejscami do przechowywania, wbudowanym oświetleniem i eleganckimi wykończeniami. Prywatne strefy mieszkania, takie jak sypialnie, są odzwierciedleniem indywidualnych gustów i osobowości mieszkańców, z osobistymi akcentami i niestandardowymi rozwiązaniami meblarskimi.

W arabskim stylu 

Już od momentu otwarcia drzwi windy, goście wkraczają do przestrzeni wypełnionej parametrycznymi panelami ściennymi wykonanymi z pojedynczo ciętych kawałków sklejki, które tworzą organiczną falę. Winda została wzbogacona o indywidualnie zaprojektowane elementy, takie jak uchwyt z arabską kaligrafią, miedziane napisy błogosławieństw oraz złocone drzwi windy. Podłoga wykonana z marmuru w kolorach grafitowego brązu i białego "pantelique" prezentuje kwadratowe wzory kufickie autorstwa Ghaleba Hawili. W całym apartamencie dominują jasne, proste linie oraz wysokiej jakości materiały, które nadają wnętrzu nowoczesny i spójny charakter.

Casa K - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Wael Farran Studio
Lokalizacja: Hazmieh, Bejrut, Liban
Powierzchnia: 550m2
Realizacja: 2024
Zdjęcia: Wael Khoury Photography
Źródło: https://wael-farran.com/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!