Studio architektoniczne z betonu

Studio architektoniczne z betonu

Maurice Martel architecte Studio podjęło się wyzwania przekształcenia dawnego salonu fryzjerskiego w swoje nowe biuro architektoniczne w Montrealu. Projekt ten wyróżnia się przemyślanym podejściem oraz integracją rozwiązań na zamówienie, pokazując zdolność studia do efektywnej optymalizacji i transformacji przestrzeni.

Nowa przestrzeń

Projekt wyróżnia się innowacyjnym podejściem do wykorzystania przestrzeni oraz użyciem ekonomicznych materiałów. Pomalowanie sufitu na czarno zmniejsza jego wizualną obecność, jednocześnie zwiększając percepcję wysokości i objętości pomieszczenia. Ściany pokryte tynkiem wapiennym, w połączeniu z betonowymi podłogami i ceramicznymi akcentami, tworzą wizualną harmonię, wprowadzając jednocześnie tekstury, które wzbogacają ogólną estetykę. Projekt ten, szanując istniejące struktury i zasoby, przekształca ograniczoną przestrzeń komercyjną w dynamiczne i funkcjonalne środowisko pracy.

Harmonijne wnętrze

W ramach nowego projektu zwiększono wysokość pomieszczeń usuwając wcześniejsze warstwy posadzki. Dzięki tej modyfikacji strukturalnej możliwe było zainstalowanie dużych okien, które zapewniają obfitość naturalnego światła oraz poczucie przestronności, co jest kluczowe dla stymulującego środowiska pracy. Wnętrze zostało zaprojektowane z dużą dbałością o detale, a wszystkie elementy, takie jak meble konferencyjne, kuchnia, drzwi o nietypowych proporcjach i przestrzenie magazynowe, zostały dostosowane do specyficznych wymiarów i potrzeb biura. Każdy element nowego układu został starannie przemyślany i wykonany na zamówienie. Elegancki pasek szkła zintegrowany w ceramicznej ścianie oświetla przestrzenie, tworząc jednocześnie optymalną strefę akustyczną dla sali konferencyjnej. Stół w otwartej przestrzeni roboczej, zamiast być wykonany z betonu, jest drewnianą konstrukcją pokrytą tynkiem wapiennym, takim samym jak ściany. 

Studio Maurice Martel - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Maurice Martel architecte Studio
Lokalizacja: Montreal, Kanada
Realizacja: 2024
Zdjęcia: LM Chabot
Źródło: v2com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!