Subtelna przestrzeń sztuki cukierniczej

Subtelna przestrzeń sztuki cukierniczej

Lecavalier Petrone w Montrealu kierowany przez Chloé Migneault-Lecavalier i Loïse Desjardins-Petrone do tej pory działał jako warsztat kulinarny. Dzięki pracowni Dupont Blouin przekształcił się w nowoczesną przestrzeń połączoną z butikiem cukierniczym. Od początku istnienia Lecavalier Petrone cieszył się popularnością i zdobył wiele nagród kulinarnych. Teraz także przestrzeń pracy cukierników jest na najwyższym poziomie. 

Z zamiłowania do detali 

Projekt Lecavalier Petrone odzwierciedla zamiłowanie do detali i perfekcji, które są kluczowe dla filozofii założycielek warsztatu. Architektura miejsca odzwierciedla ich rzemiosło: prosta, ale wyrafinowana, bez zbędnych przesadzeń. Inspiracją dla tego projektu była chęć stworzenia przestrzeni, która byłaby zarówno miejscem pracy, jak i galerią, gdzie każde cukiernicze dzieło sztuki jest odpowiednio eksponowane. Do ekspozycji czekoladek jest nawet specjalna lada z otworami w kształcie słodyczy. Niewielka przestrzeń sklepu otwarta jest na strefę produkcji. Można zobaczyć tam stanowisko do wypieków, przygotowania czekoladek oraz stanowisko pakowania zamówień. Również pracownicy biurowi mają widok na przestrzeń produkcyjną. 

Białe wnętrza 

Nowy design wnętrza warsztatu Lecavalier Petrone charakteryzuje się subtelną elegancją, która podkreśla kunszt twórców. Wnętrze zdobią delikatne, łukowate linie, które prowadzą wzrok odwiedzających, tworząc harmonijną całość z eksponowanymi produktami. Paleta kolorów jest spokojna, co dodatkowo współgra z delikatnie dobranymi materiałami, takimi jak czarna porcelana mozaikowa przypominająca waniliową chantilly czy stal galwanizowana dodająca subtelny industrialny akcent. Zasłony dyskretnie oddzielają przestrzeń publiczną od prywatnej, zapewniając spokój niezbędny do przygotowania słodkości. 

Lecavalier Petrone - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Dupont Blouin
Lokalizacja: Montreal, Kanada
Zespół projektowy: Marie-Josée Dupont & Olivier Blouin
Powierzchnia: 167,23 m2
Koszt remontu: $100,000
Realizacja: 2023
Zdjęcia: Olivier Blouin
Źródło: https://dupontblouin.ca/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!