Instalacja Jadwigi Sawickiej rozświetli fasadę Muzeum Warszawy w Noc Muzeów

Instalacja Jadwigi Sawickiej rozświetli fasadę Muzeum Warszawy w Noc Muzeów

Muzeum Warszawy zaprasza na tegoroczną edycję Nocy Muzeów, podczas której odbędzie się uroczysta inauguracja instalacji Jadwigi Sawickiej zatytułowanej "Rzeczy, ludzie, duchy". Wydarzenie rozpocznie się wieczorem 18 maja na fasadzie głównego budynku Muzeum przy Rynku Starego Miasta. Instalacja artystki zostanie zaprezentowana w towarzystwie oprawy muzycznej, a zwiedzający będą mieli okazję uczestniczyć w tworzeniu wspólnego wiersza na długim stole przed muzeum. W ramach Nocy Muzeów, wszystkie filie Muzeum Warszawy będą otwarte do późnych godzin nocnych.

Instalacja Jadwigi Sawickiej, zatytułowana "Rzeczy, ludzie, duchy", odnosi się do głównej wystawy w Muzeum Warszawy, prezentując zarówno cenne artefakty, jak i przedmioty codziennego użytku, które zyskują na znaczeniu w muzealnych gablotach. Instalacja artystki przyniesie nowe życie fasadom muzealnych kamienic, ukazując zarówno ich wspólną historię, jak i indywidualne historie przedmiotów. Wanda Kaczor, pracująca przy projekcie, podkreśla, że każdy przedmiot niesie część historii miasta i jest świadkiem licznych mikrohistorii.

Inauguracja instalacji zostanie uświetniona muzyką Natana Kryszka, a uczestnicy wydarzenia będą zaproszeni do tworzenia wiersza wraz z Jadwigą Sawicką i Adą Rączką. Jadwiga Sawicka, uznana za swoje site-specific instalacje i malarskie dzieła z tekstem, nadaje słowom nowe znaczenie i zachęca do refleksji. Współpraca koncepcyjna i produkcyjna nad instalacją to efekt pracy Karoliny Ziębińskiej, Wandy Kaczor oraz Julii Kern-Protassewicz. 

Rzeczy, ludzie, duchy
inauguracja: 18 maja, godz. 21, Muzeum Warszawy (Rynek Starego Miasta 28–42)
artystka: Jadwiga Sawicka
opieka merytoryczna: Karolina Ziębińska
współpraca koncepcyjna i produkcyjna: Wanda Kaczor, Julia Kern-Protassewicz

Szczegółowy program Nocy Muzeów 2024 można znaleźć pod adresem: www.muzeumwarszawy.pl.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!