JaTyMy - Wystawa studentów ASP w Warszawie

JaTyMy - Wystawa studentów ASP w Warszawie

Wystawa "JaTyMy" to multimedialna ekspozycja, która skupia się na indywidualnych ekspresjach młodych twórców, rozwijanych pod kierunkiem dr. hab. Krzysztofa Franaszka w ramach warsztatów Pracowni Rzeźby. Program wystawy opiera się na eksploracji takich motywów jak "studium postaci zwielokrotnionej", rozważając przy tym zagadnienia literackiego „everymana” oraz wpływ jednostki na percepcję tłumu. Inspiracją była analiza figury, która w swojej istocie łączy różnorodne cechy reprezentatywne dla zbiorowości. Prace, które zostały wykreowane w tym kontekście, intensywnie zgłębiają tematykę cielesności, tożsamości, odrębności oraz emocji wynikających z interakcji wewnątrz grupy. Ta głęboka introspekcja i poszukiwanie odpowiedniej formy ekspresji zaowocowały zdecydowanie osobistymi dziełami, które stawiają pytania o miejsce człowieka w społeczności oraz o naturę indywidualnego i kolektywnego doświadczenia.

Wystawa JaTyMy oferuje multimedialne spojrzenie na indywidualne ekspresje młodych artystek i artystów, które zostały stworzone podczas kursów w Pracowni Rzeźby dr. hab. Krzysztofa Franaszka. Studenci eksplorowali takie tematy jak „studium postaci zwielokrotnionej”, analizując koncepcję literackiego „everymana” oraz rolę jednostki w społeczności. Inspiracją była refleksja na temat osoby jako przedstawiciela zbiorowości, cechującej się wielością atrybutów. Prace nad projektem ujawniły potrzebę osobistych refleksji na temat ciała, tożsamości, indywidualności oraz emocji związanych z byciem częścią grupy. Projekt grupowy umocnił kontekst społeczny poprzez wspólną wystawę, która sprzyjała niewerbalnemu dialogowi między uczestnikami.

Prezentowane dzieła obejmują rzeźby, instalacje przestrzenne, prace wideo, animacje i rysunki. Intermedialność wystawy, wykorzystująca nowoczesne technologie, pozwoliła na eksplorację cyfrowego świata, gdzie ludzkie klony i awatary tworzą stylizowany kanon, charakteryzujący się uproszczonymi, organicznymi formami możliwymi do modyfikacji. Cyfrowe reprezentacje ludzi zainspirowały świat sztuki i designu, a cyfrowa rzeczywistość stała się nieodłącznym elementem współczesnej koncepcji społeczności i indywidualności.

Pracownia Rzeźby pod kierownictwem dr. hab. Krzysztofa Franaszka, działająca w ramach interdyscyplinarnego programu Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zapewnia przestrzeń dla studentów z różnych wydziałów do współpracy i wymiany pomysłów, korzystając z zaawansowanych technicznych zasobów.

W wystawie biorą udział: Teresa Bartosiak, Wiktoria Bukowska, Mikołaj Drzymkowski, Łukasz Dudek, Natalia Dulowska, Weronika Gackowska, Sebastian Kawka, Wiktoria Krawczyk, Hiep Nguyen, Karolina Palczuk, Danjel Stelmach, Justyna Szymerska, Oliwia Wojs 
Kurator: dr hab. Krzysztof Franaszek
Lokalizacja: Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie
ul. Myśliwiecka 8
Termin: 19.04–1.06.2024
Współpraca: Anna Palacz, Romuald Demidenko
Zdjęcia: Łukasz Czuwara
Źródło: materiały prasowe

Projekt realizowany w ramach Programu Publicznego Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie wraz z Pracownią Rzeźby dr. hab. Krzysztofa Franaszka.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!