Ekscentryczne wnętrza dubajskiej restauracji

Ekscentryczne wnętrza dubajskiej restauracji

Street XO Dubai, pierwszy projekt w Dubaju autorstwa szefa kuchni Davida Munoz, oferuje gościom unikalne doznania kulinarne, inspirowane kulturą uliczną i dynamicznymi dzielnicami miast. Projekt pracowni LW Design, kierowanej przez Pooję Shah-Mulani, odzwierciedla barwne postaci Soho, pokazuje podziemną atmosferę Camden i rozświetla się blaskiem świateł Shinjuku.

Porządek w chaosie

Street XO Dubai, znajdująca się na 4. piętrze One Za’abeel w Dubaju i zajmuje łącznie 1200 m2 powierzchni restauracyjnej. Wnętrze Street XO Dubai jest zorganizowane w kształt litery „L,” wykorzystując ideę „poziomego porządku i pionowego chaosu”. Dominują tu wiszące krzesła w formie okręgów oraz metalowe rury, przypominające uliczne laboratorium. Wnętrze zawiera też lustra, które potęgują wrażenie przestronności i chaosu poprzez liczne odbicia.

Kolorowe wnętrza

Goście wchodzą w tę podróż przez metalowe drzwi, stylizowane na kontenery. Zygzakowate przejście dla pieszych, odbijające się w wielu lustrach na wejściu, prowadzi do niespodzianki przez tunel przypominający boczne alejki wypełnione graffiti. Na końcu tunelu żyrandol w kształcie akrobaty autorstwa Kennetha Cobonpue zaciekawia gości zapowiedzią nadchodzącego widowiska. Bar wyposażony jest w lampy lawa i labirynt metalowych rur. Przylegający lounge prezentuje unikatowe meble Kennetha Cobonpue i Jimmy'ego Martina. Połączenie ściany z materiału w onyksowej ramie oraz zabawnych dzieł sztuki tworzą ekscentryczny, ale harmonijny projekt.

Street XO Dubai - metryczka projektu wnętrza

Projekt: LW Design
Lokalizacja: Dubaj
Inwestor: David Munoz
Powierzchnia: 1200 m2
Realizacja: 2024
Źródło: https://lw.co/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!