Kobaltowe biuro od Workplace

Kobaltowe biuro od Workplace

W październiku 2023 roku, jeden z liderów rynku finansowego otworzył swoje nowe biuro w Gdyni, zajmujące 8000 m² w kompleksie 3T Office Park. Projekt biura, opracowała pracownia Workplace we współpracy ze Scott Brownrigg z Wielkiej Brytanii. Rozwiązania zastosowane w przestrzeni biura koncentrują się na zrównoważonym rozwoju, dobrostanie pracowników oraz integracji z lokalną kulturą, co czyni projekt wyjątkowym na tle innych inicjatyw korporacyjnych.

Biuro w lokalnym kontekście

Biuro zostało zaprojektowane z myślą o minimalizacji wpływu na środowisko poprzez użycie lokalnych materiałów zamiennych. Elementy dekoracyjne i funkcjonalne, takie jak grafiki miejskie i nawiązania do morskich tradycji Gdyni, integrują przestrzeń z lokalnym kontekstem. Zaawansowane systemy zarządzania budynkiem oraz cyfrowe narzędzia, jak systemy kontroli obłożenia biura, zwiększają efektywność operacyjną. Wszystkie biurka mają regulowana wysokość, a pracownicy mają dostęp do indywidualnych szafek. System rezerwacji biurek, sal konferencyjnych i kabin akustycznych umożliwia elastyczne zarządzanie miejscami pracy w zależności od codziennych potrzeb, wspierając model pracy hybrydowej.

W kolorach morza

Przestrzeń ukończono w ciągu 13 miesięcy. Wnętrze biura utrzymane jest w stylu, który łączy industrialne elementy z akcentami nawiązującymi do lokalnej kultury. Struktury betonowe zostały celowo pozostawione widoczne, aby zachować surowy charakter przestrzeni. Podłogi odzwierciedlają krajobraz nadmorski - są zaprojektowane w taki sposób, by reprezentować kolejne warstwy - lasy iglaste, wydmy i Morze Bałtyckie. Dominującymi kolorami są kobaltowy oraz indygo, które łączą tożsamość wizualną klienta z głębią morza. Biuro skutecznie odzwierciedla markę i filozofię biznesową inwestora. Przestrzeń, uzupełniona o globalne elementy Space Brandingu i Wayfindingu, ujednoliciła wygląd biura w Gdyni z innymi biurami na całym świecie.

Biuro w Gdyni - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Workplace & Scott Brownrigg
Lokalizacja: Gdynia
Project manager: Bogusz Parzyszek, Dominika Zielińska
Zespół Workplace: Aleksandra Czarnecka, Zofia Kurczych, Rafał Mikulski, Tomasz Wontor
Zespół Scott Brownrigg: Beliz Sariyer, Laurence Orsini
Zespół WSP: Leszek Adamczyk, Mateusz Janowski, Karolina Kondraciuk, Grzegorz Radyno, Emilia Śreniawska, Karol Więcek
Zespół Arcadis: Anna Aspesi, Paulina Krukowska, Szymon Mikołajski
Zdjęcia: Adam Grzesik
Źródło: https://workplace.pl/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!