Łódź Design Festival 2024

Łódź Design Festival 2024

Łódź Design Festival 2024, odbywający się od 21 do 26 maja, to wyjątkowe wydarzenie dla miłośników designu i komfortu. W programie znajdziemy ponad 60 różnorodnych wydarzeń, w tym wystawy, warsztaty, panele tematyczne oraz spacery miejskie. Tegoroczne hasło "KOMFORT" zapowiada głębokie zanurzenie w różne aspekty tego pojęcia, ukazując dynamiczną odpowiedź współczesnego designu na zmieniające się potrzeby społeczeństwa. 

Program festiwalu

W ramach 18. edycji Łódź Design Festival 2024, organizatorzy przygotowali bogaty program wydarzeń skoncentrowanych na eksploracji różnych aspektów komfortu w designie. Główne atrakcje obejmują wystawy takie jak „make me! – Laboratorium innowacji”, prezentującą innowacyjne prace młodych projektantów z całego świata, „must have” z najlepszymi przykładami polskiego designu, „Póki pną pnie” ukazującą rolę zieleni w przestrzeniach miejskich oraz „Na stołach”, która bada kulturowe i społeczne znaczenie jedzenia. Festiwal oferuje również warsztaty dla dzieci i dorosłych, panele tematyczne dotyczące m.in. związku designu ze sztuczną inteligencją i zrównoważonym rozwojem, spacery miejskie po Łodzi oraz spotkania z projektantami. Dodatkowo, na uczestników czekają premiery filmów związanych z designem, w tym „Monoblock” oraz „Odnowa architektury”. Nie zabraknie również specjalnych projektów edukacyjnych od studentów polskich i zagranicznych uczelni artystycznych oraz specjalne przestrzenie, jak „Sustainable inclusive space”, skupiające się na zdrowiu, dobrostanie, zrównoważonym rozwoju miast i biodywersyfikacji. 

Serce festiwalu

Odwiedziny Łódź Design Festival to świetna okazja, aby bliżej poznać samo miasto. Centralne miejsce festiwalu znajduje się w Art_Inkubatorze, umieszczonym w postindustrialnych murach dawnego kompleksu Karola Scheiblera przy Tymienieckiego 3. Dodatkowo, towarzyszące wystawy rozlokowane są w równie atmosferycznych i historycznych przestrzeniach miasta. Wśród wartych odwiedzenia miejsc są m.in. historyczna Kotłownia Elektrowni Karola Scheiblera na obszarze Fuzji, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, które prezentuje „Fenomen polskiego kilimu”, Akademickie Centrum Designu na terenie znanego Księżego Młyna, z ekspozycjami takimi jak „Łódzki dywan. Sztuka – rzemiosło – przemysł” czy „Space of water”, oraz intymna galeria RE:medium na ulicy Piotrkowskiej, gdzie można zobaczyć wystawę „Łódź od kuchni. Słownik łodzianizmów”.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny, jednak wymaga wcześniejszej rejestracji na poszczególne wydarzenia.  

PROGRAM FESTIWALU

Więcej informacji na stronie organizatora: https://lodzdesign.com/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!