Z jak Zaha

Z jak Zaha

W świecie designu nazwisko Zahy Hadid kojarzy się się nieodłącznie z zaawansowanymi technologiami i futurystycznymi kształtami mebli i innych sygnowanych przez nią przedmiotów. Nie inaczej jest w przypadku nowego Z-Chair.

Projekt krzesła 'Z' jest kwintesencją idei designu jako nieustannego poszukiwania nowych możliwości, której Hadid hołduje od początku swojej działalności. Jak wyjaśnia projektantka, mebel, który powstał jako materializacja prostego gestu – nakreślonego w przestrzeni zygzaka – wpisuje się w ciągle żywy i aktualny dyskurs między formą i funkcją, elegancją i użytecznością, różnorodnością io ciągłością.

Linearna pętla układa się w geometryczną, abstrakcyjną formę, w której cienkie, ostre linie spotykają się z dużymi, gładkimi powierzchniami. Takie połączenie ma zapewnić ergonomiczność i stabilność mebla, tworząc przy tym dynamiczną grę kontrastów: kanciastych narożników i łagodnych krzywizn.

Forma Z-Chair przywołuje na myśl kaligraficzne formy dwuwymiarowych prac Zahy Hadid – pociągnięcia pędzla na płótnie i perfekcyjną syntezę idei architektonicznych w jej szkicach.

Fot. Sawaya & Moroni

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!