Pracownia Sikora Wnętrza nowym najemcą w budynku na terenie Stoczni Cesarskiej

Pracownia Sikora Wnętrza nowym najemcą w budynku na terenie Stoczni Cesarskiej

W drugiej połowie marca 2024 roku pracownia Sikora Wnętrza wprowadziła się do swojej nowej siedziby w historycznym budynku Dyrekcji na terenie Stoczni Cesarskiej. Rewitalizacja tego zabytkowego obiektu zakończyła się w 2020 roku i przyciągnęła sporą ilość nowych najemców. Dzięki temu od początku budynek jest użytkowany w pełni swoich możliwości. 

Sikora Wnętrza

Wnętrza pracowni

Projekt wnętrza nowej siedziby pracowni Sikora Wnętrza łączy historyczne i nowoczesne elementy, odzwierciedlając charakter zabytkowego budynku Dyrekcji oraz przemysłową przeszłość Stoczni Cesarskiej. Przy projektowaniu zastosowano podejście, które harmonijnie łączy tradycję z nowoczesnością, nie tracąc przy tym na funkcjonalności i estetyce. Inspiracją była historia stoczni, co podkreśla unikatowy charakter wnętrza. W biurze zachowano przemysłowe elementy architektoniczne, takie jak magazynowe szafy i regały, które zostały skomponowane z nowoczesnymi meblami biurowymi. Dodatkowo, wystrój wnętrza wzbogacają dekoracje nawiązujące do morskiego dziedzictwa, w tym model statku wykonany z klocków Lego oraz riksza z Mumbaju, nadające przestrzeni wyjątkowego charakteru. To tutaj powstaną kolejne projekty pracowni. Warto przypomnieć sobie także poprzedni gdański lokal, w którym powstały wszystkie dotychczasowe realizacje. 

Sikora Wnętrza

Układ funkcjonalny

Biuro Pracowni Sikora Wnętrza zostało zaprojektowane z myślą o różnorodnych funkcjach, które ma spełniać. Przestrzeń podzielona jest na strefę pracy indywidualnej, przestrzeń wspólną do pracy zespołowej, salę konferencyjną oraz obszary przeznaczone do spotkań z klientami. Centralne miejsce w biurze zajmuje duży stół konferencyjny, wykonany przez lokalnych rzemieślników, który służy zarówno do pracy, jak i jako miejsce spotkań. Jan Sikora, właściciel Sikora Wnętrza, stwierdził, że od wielu lat obserwuje plany i działania Stoczni Cesarskiej. Wyjaśnił również, że wybór budynku Dyrekcji jako miejsca nowej siedziby nie był przypadkowy, ponieważ budynek ten wyróżnia się na tle innych powierzchni biurowych i został odrestaurowany w bardzo pietystyczny sposób. Dodał, że związana z miejscem jest fantastyczna historia oraz plany, w które mocno wierzy. Podkreślił, że przyszłość jego pracowni wiąże z tym terenem, uznając za kluczowe bycie w miejscu, które staje się nowym sercem inwestycyjnym Gdańska.

Aranżacja pracowni Sikora Wnętrza - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Sikora Wnętrza
Lokalizacja: Gdańsk
Realizacja: 2024
Zdjęcia: Dawid Linkowski
Źródło: https://sikorawnetrza.com/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!