Innowacyjne wnętrza edukacyjne w Shenzhen

Innowacyjne wnętrza edukacyjne w Shenzhen

China Europe International Business School (CEIBS) jest jedyną tak zaawansowaną uczelnią biznesową w Chinach. Powstała we współpracy międzynarodowej przy wsparciu rządu Chińskiego.  Projekt nowego kampusu w Qianhai Free Trade Center w Shenzhen, autorstwa Taigu Design jest futurystyczną realizacją skoncentrowaną na rozwoju liderów biznesu.

 

 Qianhai Free Trade Center

Dynamiczna forma

Qianhai Free Trade Center w Shenzhen jest zlokalizowane w obszarze Ma Wan i służy jako kluczowa oś miejska dla dzielnicy Qianhai. Kompleks budynków o niskiej gęstości charakteryzuje się elastycznymi przestrzeniami wspólnymi i dynamicznymi formami architektonicznymi. Wnętrze budynku wyróżnia się przemyślanym użyciem naturalnego światła, które jest wpuszczane zarówno przez otaczające ściany z przeszklonych kurtyn, jak i przez liczne świetliki. Centralny punkt wnętrza stanowi miękka forma klatki schodowej o płynnych i organicznych kształtach. 

Qianhai Free Trade Center

Nowa przestrzeń edukacyjna

Celem projektu kampusu CEIBS w Shenzhen była kreacja przestrzeni edukacyjnej, która by odpowiadała na unikalne cechy młodego i dynamicznego miasta, jakim jest Shenzhen. Tan Kan, założyciel Taigu Design, podkreślił, że inspirowali się charakterystyczną otwartością i inkluzywnością miasta. "Shenzhen to młode miasto, charakteryzujące się wolnością i otwartością, a także globalną perspektywą i chińskimi cechami. Mieszkańcy Shenzhen są inkluzywni i myślą przyszłościowo, czego przykładem jest kręta linia brzegowa wzdłuż zatoki, która uosabia postawę eksploracji" powiedział Tan Kan. 

Qianhai Free Trade Center

Przyjazny układ przestrzeni

Układ funkcjonalny obiektu CEIBS w Shenzhen został zaprojektowany z myślą o stworzeniu spójnej i dynamicznej przestrzeni edukacyjnej, sprzyjającej interakcji oraz wymianie myśli. Centralna klatka schodowa łączy się z okrągłym korytarzem na każdym piętrze i tworzy spójną sieć komunikacyjną w całym budynku. We wnętrzach jest wiele miejsc do odpoczynku, w tym kawiarnia, bar kawowy oraz jadalnia. Poza salami dydaktycznymi obiekt posiada także amfiteatr oraz sale lekcyjne dedykowane przedmiotom specjalnym. 

CEIBS Shenzhen Campus - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Taigu Design
Lokalizacja: Qianhai, Shenzhen, Chiny
Powierzchnia: 7000 m2
Realizacja: 2023
Zdjęcia: flower image
Źródło: http://www.taigudesign.com/work/45.html

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!