Otwarta przestrzeń biura Hilti Polska

Otwarta przestrzeń biura Hilti Polska

W budynku Royal Wilanów w Warszawie znajduje się nowoczesne biuro polskiego oddziału firmy Hilti, specjalizującej się w zaawansowanych rozwiązaniach dla budownictwa komercyjnego. Projekt wnętrza został zrealizowany przez architektów z AKA Studio, którzy postawili na otwartą i przyjazną dla pracowników przestrzeń, sprzyjającą współpracy i efektywności. Ciekawy układ funkcjonalny, naturalne kolory oraz wysokiej jakości materiały dźwiękochłonne sprawiają, że biuro to staje się inkluzywnym miejscem pracy.


Hilti

Biuro dla zespołu

Projekt biura Hilti Polska charakteryzuje się unikalnym układem, który dzieli przestrzeń na dwie równoległe sekcje w symboliczny sposób. Użycie antracytowego sufitu w części otwartej oraz białego sufitu pełnego pomaga w strefowaniu przestrzeni, dodając charakteru pomieszczeniom. Barwy zieleni i granatu, wspierane przez elementy drewniane, wprowadzają do wnętrza harmonię i ciepło, co może wpłynąć pozytywnie na samopoczucie pracowników. W strefie wejściowej dominuje betonowa lada recepcyjna, która w połączeniu z dekoracyjną lampą stanowi nowoczesny element aranżacyjny. Strefa kawiarni, zaprojektowana na wzór lobby hotelowego, służy jako miejsce integracji pracowników. 

Strefy pracy i sale spotkań

Przestrzenie wspólne w biurze zostały zorganizowane tak, by wydzielić obszary przeznaczone na krótkie spotkania oraz sale konferencyjne, które gwarantują odpowiednią izolację akustyczną. W obiekcie znajdują się również sale szkoleniowe, które są wyposażone w zaawansowany sprzęt audiowizualny. W całym biurze rozmieszczono rośliny na ażurowych regałach, co wprowadza elementy naturalnej dekoracji. „Uwagę zwracają odważne rozwiązania i użycie mocnych kolorów w tapicerkach mebli, które dodają energii do spotkań. Warto zaznaczyć, że zgodnie z zasadą reuse, aż 90% lameli sufitowych udało się odzyskać z poprzedniego biura. Wykorzystano je w różnych strefach jako ażurowe przepierzenia i sufity dekoracyjne” – mówi arch. Agata Łapuchowska.

Hilti

Biura Hilti Polska - metryczka projektu wnętrza 

Projekt: AKA Studio
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: Celestyna Król
Źródło: www.studioaka.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!