E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich latach do pojawienia się szeregu nowych rozwiązań projektowych. Dotyczą one przede wszystkim tych elementów, które w żargonie branżowym określa się jako skorupę budynku: dachów, fasad i elementów konstrukcji. Powrót prefabrykacji, upowszechnienie stosowania drewna, fasady aktywne, dachy przystosowane do generacji energii, ekologiczna optymalizacja konstrukcji to tylko niektóre z nich. W trakcie kolejnej konferencji z cyklu Idee i technologie przyjrzymy się, jak te zmiany wpływają na proces projektowy oraz jak skorupa budynku powinna wyglądać w XXI wieku. Widzimy się 25 kwietnia 2024 o godz. 9:00. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy zarejestrować się.

Skorupa budynku

Zarejestruj się

 

9:00 - 9:30 Temat w opracowaniu

 Prezentację poprowadzi: Tomasz Chyła

 9:30 – 10:00 Różne pokrycia dachowe – wyraz architektoniczny, funkcja i montaż 

Prezentację poprowadzi: Krzysztof Patoka

Prowadzi od ponad 20 lat firmę konsultacyjno-szkoleniową. Specjalizuje się w technice dachowej. Jest orzecznikiem SITPMB / NOT i PSD. Autor kilkuset artykułów (Materiały Budowlane, Nasz Dekarz, Izolacje, Murator i inne) i kilku poradników dotyczących dachów. 

10:00 – 10:30 JHE fermacell®: Konstrukcyjność, ochrona akustyczna i przeciwpożarowa elementów budowlanych, o konstrukcji szkieletowej.  

Prezentacje poprowadzi: mgr inż. Jarosław Kijak, Fermacell

Key Account Manager, Koordynator ds. budownictwa szkieletowego, Kierownik Regionu Południe JHE fermacell® 

 10:30 – 11:00 Modułowy hotel Hampton by Hilton - proces powstawania

W ramach wystąpienia zaprezentowana zostanie technologia produkcji budynku modułowego dla sieci Hampton by Hilton, pełniącego funkcję hotelową . Wskazane zostaną zalety produkcji budynków w technologii modułowej, oraz przewaga tej technologii nad tradycyjnymi sposobami budowania.Omówiony zostanie proces powstawania budynku, od projektu po realizację, wraz z przedstawieniem uzyskiwanych parametrów technicznych: izolacyjności termicznej, izolacyjności akustycznej, klasy odporności pożarowej. 

Prezentację poprowadzi: Zbigniew Talaszka, DMD modular

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Uprawnienia do projektowania bez ograniczeń od  2019 roku. 

Doświadczenie w projektowaniu obiektów wielkokubaturowych gromadzi od ponad 14 lat, obecnie związany z technologią modułową i firmą DMDmodular, gdzie pełni funkcję Kierownika Działu Projektowo-Kreatywnego. Zarządza działem projektowym, określa strategiczne kierunki rozwoju technologii, uczestniczy w procesie doskonalenia rozwiązań technologicznych oraz wprowadzania nowych rozwiązań mających na celu optymalizację procesową i finansową.

Uczestniczy w trzech dużych projektach hotelowych i rezydencji zbiorowych, w Belgii, Wielkiej Brytanii, Polsce oraz w kilkudziesięciu projektach mieszkaniowych na rynku holenderskim. 

11:00 - 11:30 Prefabrykacja betonowa w architekturze

Czy beton zawsze jest szary? Czy prefabrykowany budynek może być atrakcyjny i jednocześnie niedrogi w budowie i utrzymaniu?
 Dowiedz się więcej o nowoczesnych rozwiązaniach i aktualnych możliwościach prefabrykacji.
 
Prezentację poprowadzi: Maciej Putowski, PLGBC
 Ekspert, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC

 11:30 – 11:40 Przerwa

11:40 – 12:10 Okładziny elewacyjne produkujące prąd – możliwości i przepisy 

Prezentacja dotyczy możliwości zastosowania okładzin elewacyjnych produkujących prąd w kontekście obowiązujących przepisów prawnych i wymogów dyrektywy unijnej (EPBD).

Dyrektywa EPBD dotycząca efektywności energetycznej budynków proponuje działania, które są kluczowe dla osiągnięcia założonych celów w zakresie walki ze zmianami klimatycznymi. Podczas wystąpienia zostaną omówione kluczowe kierunki zmian, wyznaczone w treści dokumentu.

Prezentację poprowadzi: Sylwester Korzeniak, ML System

Dyrektor ds. Projektów - Sylwester Korzeniak, pracujący w ML System od ponad 12 lat jest człowiekiem nadzorującym dostarczanie projektów spółki do odbiorców.

Absolwent Politechniki Krakowskiej i AGH. Pasjonat architektury i nowych technologii. Dowodzi pracą podległego mu zespołu specjalistów, a także sam koordynuje współprace z naszymi partnerami biznesowymi, dbając o każdy najmniejszy szczegół.

 12:10 – 12:40 „Drewniane” biurowce

Pokrótce przedstawię podstawowe zagadnienia związane z projektowaniem budynków w konstrukcji CLT. Przedstawię 3 nasze projekty zaprojektowane w tej technologii.

Prezentację poprowadzi: Magdalena Rachuta, APA Wojciechowski Architekci

Pracuje w biurze APA Wojciechowski Architekci od 1994 roku gdzie obejmuje stanowisko architekta. Studiując na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej zdobyła wyższe wykształcenie oraz tytuł magistra inżyniera architektury. Tematem  pracy był projekt zespołu budynków biurowych na terenach Gazowni w Warszawie. W 2009 roku uzyskała także dyplom Podyplomowych studiów manageskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W roku 2013 odbyła szkolenie z obsługi programu Revit i pracuje w tym programie od tego czasu.

 12:40 – 13:10 Temat w opracowaniu 

Prezentację poprowadzi: PLGBC

13:10 Zakończenie konferencji

Link do pokoju

Po rejestracji na wydarzenie przyjdzie potwierdzenie z linkiem do pokoju. Proszę sprawdzić folder SPAM. Jeśli tak się nie stanie prosimy o kontakt  [email protected]

Idee i technologie w architekturze to cykl spotkań cyfrowych, których zadaniem jest dyskusja nad najważniejszymi ideowymi, materiałowymi oraz technologicznymi trendami we współczesnej architekturze. Składają się z prezentacji  poświęconych teoretycznym konceptom projektowym oraz wykładów dotyczących towarzyszącym im technologiom rynkowym.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!